Теа Таировиќ е во врска половина година! Откриени детали: Тој е вистински џентлмен, ја третира како принцеза

26 април, 20240
Теа Таировиќ

Теа Таировиќ ужива во љубовта од ноември минатата година.

Младата и популарна музичка ѕвезда Теа Таировиќ од ноември минатата година ужива во љубов со мускулест маж кој вообичаено работи за неа.

Јавноста за нивната врска дозна во пресрет на 28-от роденден на пејачката, кога нејзиното момче и приреди изненадување кое ја остави во солзи.

Во јавноста неколку пати имавме можност да ги видиме заедно, бидејќи пејачката беше придружувана од маж на концерти, настапи, ја испраќаше и ја пречекуваше на аеродроми и слично.

Секој пат, како вистински џентлмен, ја држи пејачката за рака, и ги носи куферите.

Она што е интересно е што Теа претходно во интервјуата, на прашања за љубовта,изјавувала „колку нема среќа“ и дека „го чека вистинскиот“, а се чини дека тој конечно дошол. – Пишувам тажни љубовни стихови, што може да се каже дека значи дека сум емотивно неисполнета.Односно, во однос на љубовта на партнерот. Имам љубов од сите страни, приватно, но немам партнерска љубов и нека трае. Немам среќа во љубовта, но имам среќа со пари. За себе можам да кажам дека сум среќна личност, иако љубовта не ме сака. Нешто мора да не е во ред. Засега не посакувам да се мажам и да облечам бела венчаница – изјавила не така одамна пејачката, а потоа се појавил тој! 

Денеска во јавноста се шушка за грубиот, мускулест маж кој го освои срцето на балканската ѕвезда.

Како што пишувавме, момчето на Теа Таировиќ прво почна да работи кај неа, така се зближија. Тој ја придружуваше и се грижеше за пејачката на настапи и јавни настани, а љубовта дојде сосема спонтано.

Тие двајца се речиси неразделни и двајцата се многу заљубени, што го докажуваат насмевките на нивните заеднички фотографии.

Тој многу се грижи за својот изглед и редовно тренира, што особено и се допадна на Таировиќ. Сепак, тој не е претерано заинтересиран за јавниот живот, туку му е важно постојано да биде близок со пејачката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi