Тест за женственост: Овој детал ве прави вистинска дама

19 февруари, 20240
Screenshot_8

Не се шминката, фризурата и гардеробата

 

Дама не ве прави само физичкиот изглед, иако постојат одредени избори кои мора да ги земеме предвид. Не е до фризурата, шминката, туку до ноктите!

 

Денес е можно да ги имате ноктите што ги сакате. Разни видови лакови и маникир овозможуваат негување на вашите раце без многу труд, а лакот трае подолго, многу подолго.

 

Сепак, пред да се одлучите за впечатлив, шарен маникир, имајте на ум дека кратките, уредни нокти се подобри за вистинските дами. Долгите вештачки нокти со украси одамна не се во тренд, но нема да погрешите со кратките еднобојни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma