Фустан во боја на лето: Славната пејачка воодушеви со нејзиниот аутфит, овој детал беше чиста десетка

29 мај, 20240
89118_profimedia-0876645067_f

Сабрина Карпентер (25) блеска во дизајнерска облека.

Ова е голема година за поп-ѕвездата, која своите успеси ги слави со прекрасни модни креации.

На 26 мај, поп-ѕвездата настапи на концертот „Big Weekend“ на BBC Radio 1 во Лутон, Англија, облечена во флертувачки фестивалски стил.

Стилистот Џаред Елнер ја облече пејачката во мини фустан во боја на мандарина со длабоко деколте и плисирани детали дизајниран од Роберто Кавали во 2005 година. Таа го спои дизајнот со бели чизми од „Naked Wolf“.

Нејзината коса беше обликувана во карактеристични локни со шишки, а на лицето имаше виолетов кармин и руменило.

Сабрина ја поддржа нејзиното момче Бери Киган, кој аплаудираше и ја гледаше како ја освојува толпата.

Пејачката пееше и танцуваше на нејзиниот хит „Еспресо“, додека ѕвездата на „Saltburn“ (31) се насмевна и аплаудираше од страна.

За време на првите месеци од неговата романса со поранешната ѕвезда на Дизни, актерот беше виден како ја поддржува Сабрина на нејзините концерти на турнејата Ерас, а подоцна и на Коачела во април. Двојката неодамна дебитираше и на Мет Гала на 6 мај.

На Карпентер на концертот и се придружија и бендот „Coldplay“ со песната „Magic“ од 2014. Таа за оваа прилика се пресоблече во црн мини фустан и кожен блејзер, а на нозете облече високи чевли кои се потпираа на нејзиниот поостар стил според People.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma