ЧОКОЛАДНА БОМБА ЗА СИТЕ КОИ ОБОЖАВААТ СЛАТКО: Торта со прелив што го одзема здивот (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

15 мај, 20240
Screenshot_3

Рецепт на кој нема да можете да му одолеете.

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 • 3 големи или 4 мали јајца
 • 2-3 лажици шеќер може и повеќе
 • 5 лажици брашно
 • 1 лажица какао
 • 1 прашок за пециво
 • 100 мл масло
 • 100 мл јогурт
 • 100 мл чоколадно млеко
 • 6 лажици сечкани ореви

 

За прелив:

 • 150-200 мл млеко, шеќер по желба
 • 50 гр путер
 • 50 гр чоколадо
 • 50 гр мелени ореви
 • 50 гр сечкани лешници

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi