Љубов и работа: Популарната пејачка во новиот спот го ангажираше глумецот кој најмногу го сака

11 јуни, 20240
m_33757961_1280

Сабрина Карпентер и Бери Кеоган ја подигнаа својата врска на повисоко ниво, а обожавателите се воодушевени од овој потег. Пејачката на хит синглот „Espresso“ објави спот за нејзиниот најнов сингл „Please Please Please“, во кој глуми нејзиното популарно момче Бери Кеоган, ѕвезда на филмот „Saltburn“.

Заплетот на видео клипот се заснова на динамиката на нивната љубовна врска, во која Сабрина, иако го запознала Кеоган во затвор, живее во надеж дека ќе успее да го доведе во ред лошото момче. Сценариото на целото видео се фокусира на ослободувањето на Кеоган од затвор и почетокот на нивната хаотична, но фатална врска и секогаш совршената естетика на слатка девојка по која е позната Карпентер. Во привлечна мелодија, Сабрина го моли своето момче да се врати на вистинскиот пат и да не „ја размачкува штотуку нанесената шминка“. По неговото второ излегување од затворот, Карпентер ги презема работите во свои раце и го заклучува својот љубовник за безбедност – врзувајќи го во празен магацин.

За врската помеѓу пејачката и актерот почна да се шпекулира кон крајот на 2023 година, откако таа ја прекина кратката врска со канадскиот музичар Шон Мендес и откако тој раскина со својата девојка Алисон Сандра, со која го има синот Брандо. Еден вид потврда за врската дојде во февруари оваа година кога Сабрина и Бери пристигнаа на магазинот W после доделувањето на Греми наградите. Нивните обожаватели се воодушевени од оваа ѕвездена врска, па не е чудно што видеото по само еден ден има повеќе од осум милиони прегледи. Ова е втор сингл од најавениот нов, шести албум „Short n’ Sweet“ кој ќе излезе во петок, 23 август. Со својот прв сингл „Espresso“, објавен пред само еден месец, таа не воведе во летната сезона и успеа да ги полуди слушателите, па само спотот за песната има 50 милиони прегледи на YouTube, а песната е на врвот на најслушаните песни на услугата за стриминг Spotify.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma