-Ржнатовиќ-1.jpg
Меѓу гостите на концертот на Александра Пријовиќ беше и Светлана Цеца Ражнатовиќ. Популарната пејачка Александра Пријовиќ одржа голем концерт во Белград на кој се појавија голем број познати личности. Меѓу првите пристигнаа Мирка Васиљевиќ и Вујадин Савиќ,а не долго после нив и Сузана Јовановиќ,Мина Милутиновиќ,како и мајката на Александра Пријовиќ. Мирка за оваа пригода подготви […]

-Чолиќ-e1695368785902.jpg
Убавата ќерка на легендарниот пејач последниве години се повеќе го привлекува вниманието на јавноста.Помладата ќерка на пејачот Здравко Чолиќ,Лара Чолиќ е многу активна на социјалните мрежи.И покрај тоа што сè уште нема 18 години,таа често објавува фотографии кои се малку провокативни,па не е чудно што колумните со коментари многу брзо се полнат.Лара неодамна на својот […]

-Наумовиќ-и-Огнен-Амиџи-1-e1695289691269.jpg
Додека уживаат во исчекувањето на нивното прво дете,и второ дете на Огњен,Мина Наумовиќ ги насмеа следбениците со нејзината исповед за вториот услов. Водителот Огњен Амиџиќ и неговата колешка од емисијата „АмиЏи шоу“ Мина Наумовиќ веќе извесно време се во хармонична врска,а наскоро ќе добијат и второ дете. Како што неодамна потврди Амиџиќ,кој минатата година се […]

-Николиќ-и-Раста-e1695215554785.jpg
Ана Николиќ го коментираше автобиографскиот филм на Стефан Ѓуриќ Раста „3211“,чија премиера беше синоќа. Стефан Ѓуриќ Раста синоќа го претстави својот долгонајавуван автобиографски филм „3211“.Премиерата се одржа во Белград,а и покрај тоа што многумина очекуваа на проекцијата да се појави поранешната сопруга на раперот,Ана Николиќ,таа беше отсутна. Бидејќи во исто време се одржуваше роденден во […]

-Николиќ-3-e1695203885199.jpg
Блискоста на покојната Марина Туцаковиќ со пејачката Ана Николиќ отсекогаш била евидентна,а и двете истакнувале колку се сакаат.Смртта на Марина длабоко ја погоди Ана,за која славниот текстописец ги напиша најголемите хитови,па дури и подари песна која ја посвети на нејзиниот син Милош, кој прерано почина. Со оглед на тоа што вчера се навршија две години […]

bikovic_i_ivana.jpg
  Девојката на Милош Биковиќ, според српските медиуми, е бремена, а многумина се прашуваат која е убавицата која успеа да го освои срцето на еден од најпосакуваните Срби.       Српските медиуми вчера објавија дека популарниот актер и продуцент Милош Биковиќ наскоро ќе стане татко.   Според српски Блиц, еден од омилените актери во […]

-e1694762457273.jpg
Северина пред нешто повеќе од две децении изгледаше сосема поинаку од денес.Северина долго време е една од стилските икони во регионот и постојано воодушевува со својот стајлинг. Препознатлива е по долгата коса, а многу, многу долго е бринета.Може да се каже дека тоа се нејзините заштитни знаци. Сепак, убавата Хрватка не секогаш го негувала овој […]

-Матиќ-со-сопругата-e1694676480630.jpg
Саша Матиќ со сопругата Анѓелија и ќерката Тара присуствуваа на прославата на најмладата ќерка на Аце Пејовиќ во Белград.Пејачот Ацо Пејовиќ во вторникот во еден познат белградски хотел ја организираше прославата на 18-тиот роденден на својата ќерка Ива.Семејството Пејовиќ не штедеше пари кога стана збор за оваа прекрасна пригода за прослава,па на роденденската забава собраа […]

-Пејовиќ-ќерката-на-Ацо-Пејовиќ-e1694589136649.jpg
Популарниот пејач со семејството го прослави полнолетството на својата ќерка Ива Пејовиќ,а на прославата присуствуваа голем број познати личности. Пејачот Ацо Пејовиќ вчера во еден познат белградски хотел ја организираше прославата на 18-тиот роденден на својата ќерка Ива.Роденденката изгледаше прекрасно во бајковит фустан од тантела, а целото семејство гордо им позираше на насобраните претставници на […]

-Николиќ-2-e1694436441891.jpg
Стефан Ѓуриќ Раста е главниот актер на неговиот филм „3211“,кој наскоро ќе има премиера во српските кина,но како што сега потврди раперот, Ана Николиќ нема да биде во оваа продукција.Раста откри и дали неговата ќерка Тара ќе се појави во филмот, како и сите детали за неговите затворски денови. Раста, гостувајќи утрово во утринската програма […]

-и-Немања-Гудељ-2-e1694428287652.jpg
Анастасија и Немања Гудељ веќе се венчаа во црква,а сега ќе слават на три луксузни прослави.Иако на почетокот се појавија информации дека нововенчаниот пар Анастасија и Немања Гудељ планираат само една свадба,и тоа интимна во Севиља,сепак тие организираат дури три свадбени веселби како круна на нивната љубов. Двојката неодамна се венчала во манастирот Рајиновац,во присуство […]

Screenshot_1-4.png
Водителот Огнен Амиџиќ и неговата 17 години помлада девојка Мина Наумовиќ чекаат дете, а како што пишуваате медиумите таа е во третиот месец од бременоста.     Тоа значи дека во јули, кога тие беа на Санторини таа веќе била бремена, но ниту тој, ниту таа не ја знаеле оваа вест.   Ниту сега кога […]

Screenshot_2-2.png
Хрватската навивачка Ивана Кнол се прослави во текот на Светското првенство во Катар, а вниманието на медиумите и јавноста го привлече со разголените изданија и провокативните пози на трибините.       Во текот на првенството, Ивана ја заследија милиони фанови ширум светот, а таа секојдневно ги „чести“ со полуголи фотографии на својот Инстаграм профил. […]