25 јануари, 2017

Радио

Mazda RX-9 концепт

6 септември, 2016, Нема коментари
Најновите гласини во врска со наследникот на Mazda RX-8 доаѓаат од Јапонија и тоа од сајтот Holiday Auto кој тврди дека Mazda ќе го претстави моделот RX-9 на Tokyo Motor Show 2019. Но, пред...

2,3 милиони долари вредното Ламборџини Центенарио роадстер веќе е распродадено

23 август, 2016, Нема коментари
Ламборџини ја откри роадстер верзијата на најмоќната која која ја изградиле. И веќе е распродадена. За да ја прослави 100-годишнината претходно оваа година, Ламборџини ја откри ограничената серија, 1,9 милиони долари вредното Центенарио Купе....

Зел спреј против инсекти и започнал да го чисти возилото: Резултатот ќе ве изненади

18 август, 2016, Нема коментари
Овој човек имал проблем како што и повеќето сопственици на автомобили имаат од време на време. Фаровите на неговиот автомобил биле магловити. Повеќето луѓе купуваат скапи средства за чистење, а овој човек се одлучил...

Пеколна брзина: Што се случува кога ќе се превртите со брзина од 300 км/ч?

28 јули, 2016, Нема коментари
Авионска писта можеби е најсигурно место за тестирање максимални брзини на некој автомобил, но при брзина од 315 километри на час ништо не е потполно сигурно. Возачот и совозачот во модификуваниот Шевролет Камаро, изгубија...

Како звучи кога покрај вас ќе пролета автомобил со брзина од 400км/ч

13 јули, 2016, Нема коментари
Фабрички декларираната максимална брзина на Bugatti Veyron Super Sport надминува 430км/ч (на сериските автомобили брзината е електронски лимитирана на 415км/ч), но мал број сопственици имаат можност да се приближат до тој број, и тоа...

Претставен е нов руски спортски автомобил – Крим

8 јули, 2016, Нема коментари
Во главниот град на Крим, Севастопољ, претставен бил нов руски спортски автомобил, што можеби и било просечна вест доколку автомобилот не го носи името “Крим”. Роудстерот “Крим” официјално би требало да почне со производство...

Mercedes AMD GT R

5 јули, 2016, Нема коментари
На Mercedes-Benz World настанот во Англија беше претставен Mercedes AMG GT R – побрз, полесен и поцврст од досегашниот врв на линијата на AMG, моделот AMG GT. Напојуван од 4.0 литарски twin-turbo V8 мотор,...

Вечна дилема: Погон на предни или задни тркала?

1 јули, 2016, Нема коментари
Често пати слушаме дискусии за тоа кој погон бил најдобар, а кој најлош. Но овие дискусии најчесто се водат без факти и техничко објаснување. Прочитајте кои се предностите, а кои недостатоци на овие типови...

Ако некој ви залепи лист хартија на автомобилот, НИКАКО не излегувајте надвор!

27 јуни, 2016, Нема коментари
Крадците имаат нов начин за кражба на возила, со помош на само еден лист хартија. Погледнете како го прават тоа:

“Lamborghini Centenario” импресионира и при мала брзина

24 јуни, 2016, Нема коментари
“Lamborghini Centenario” беше снимен при излегувањето од работилница во Сантагата Болонејс и навистина изгледаше прекрасно. “Lamborghini” планира да произведе 20 мали автомобили со две седишта со покрив за склопување и 20 купеа, а сите...

По клучот се познава автомобилот

19 јуни, 2016, Нема коментари
Клучевите на современите автомобили содржат електроника за далечинско и бесконтактно отклучување на централната брава и деактивирање на алармот. Повеќето од нив го немаат основното тело на еден клуч, односно металниот дел. Некогаш најважен детаљ...

Новата Porsche Panamera за 2017-та

10 јуни, 2016, Нема коментари
Porsche објави краток видео запис со којшто ја најавува втората генерација од својата луксузна спортска лимузина. И судејќи според сè, новата Panamera е веќе подготвена да се појави пред очите на јавноста, а Porsche...

Лимитирана верзија на БМВ М6 со „посебни” перформанси и цена

7 јуни, 2016, Нема коментари
Во март БМВ прослави 100 години од своето постоење и по тој повод, за 2016-та година приреди низа на изненадувања. Најновото изненадување се однесува на лимитирано производство на 13 примероци на M6 Celebration Edition...
Почетна // Категорија "авто-мото" (Page 2)
Горе