25 јануари, 2017

Радио

Студија открива врска меѓу имањето повеќе секс и подобра меморија

5 јануари, 2017, Нема коментари
Најдобри вести што ги чувме цел ден. Секој ден, дури и без да рамислувате за тоа, правите секакви работи за кои е научно докажано дека  помагаат во подобрување на вашата меморија. Ова е точно...

Љубовни лаги во кои сите веруваме

4 јануари, 2017, Нема коментари
Без оглед дали сте во врска, или не, сигурно некогаш и вие сте наишле на некоја љубовна лага со која ја саботиравте сопствената среќа. Секој од нас е склон да западне во депресија после...

Препознајте ја жената која ќе ви го уништи животот!

31 декември, 2016, Нема коментари
Стручњаците анализираа многу типови на жени, но сега дојде ред на најлошите. Оние кои умеат да ви го уништат животот и вербата во љубовта. Препознајте ја таквата жена и спасете се на време. Ова...

Внимавајте на овие 10 работи кои добриот маж никогаш не би ги направил

30 декември, 2016, Нема коментари
Секоја жена заслужува да пронајде партнер кој ќе ја почитува и ќе направи сѐ што е потребно за таа да се чувствува сакано… Наместо да се фокусирате околу правилата за врските и браковите, внимавајте...

Ова се најгрубите грешки после секс!

29 декември, 2016, Нема коментари
За време на секс размислуваме за тоа како да си произведеме задоволство и како да го натераме партнерот да го доживее она што искрено сакаме да му го подариме – врвно уживање. Но, што...

Откријте ја тајаната на најмагичниот вид на оргазам

28 декември, 2016, Нема коментари
Време е да научите се за „мешаниот“ оргазам, кој е комбинација на стимулирање на еротичните места за едноставно магичен оргазам. Како да го постигнете тоа? Жените генерално имаат две зони за оргазам: к-точката и...

Која е разликата меѓу сексот со слаба девојка и сексот со буцка?!

27 декември, 2016, Нема коментари
Верувале или не, нема никаква разлика помеѓу секс со некој кој тежи 10 килограми помалку повеќе од вас. Сексот е секс. Тоа е повеќе работа на доверба и самодоверба отколку тежина. Доколку некој е...

Сексот и лавот: Што сакаат лавовите, што ги пали и кои се нивните ерогени зони?

23 декември, 2016, Нема коментари
Лавовите знаат страствено да ги изразат своите емоции, нив ги возбудува допирот, погледот, провокативниот изглед и однесување.„Сексуалниот апетит“ им е мошне нагласен, прилично се издржливи и амбициозни. Маж: Тој е секогаш „мачо тип“ или „витез...

10 нешта кои заслужувате да ги добиете од него

22 декември, 2016, Нема коментари
Иако врската е компромис, сепак постојат неколку работи кои ги заслужуваме од него и никако не смееме да се помириме со помалку од тоа… 1. Партнер кој е подготвен на компромис. 2. Партнер кој...

Три причини поради кои не ве сака после сексот

21 декември, 2016, Нема коментари
Секоја жена барем еднаш се нашла во оваа ситуација – пред вашиот прв секс партнерот бил загреан и многу заинтерсиран, но после сексот почнал да се однесува сосема поинаку. Зошто некои мажи се подготвени...

ДЕВЕТ скриени значења: Кога машкото ќе ви каже дека раскинува поради… А всушност…

20 декември, 2016, Нема коментари
Постојат само неколку работи што се полоши од прекинот: алергиска реакција на депилација, болно куче, или да ви се расипе автомобилот додека сте излезени во град. Но тоа што го прави полошо од самиот...

Секси-потези што ќе ве остават без здив

19 декември, 2016, Нема коментари
Подгответе се за неверојатен секс. Еве неколку волшебни потези што ќе го обезбедат вашето сексуално задоволство. 1. Зачинете ја својата рутина со тоа што, ако вие сте горе, потпрете се на своите нозе за...

Идеалниот број на сексуални партнери е…?

16 декември, 2016, Нема коментари
Кој е идеалниот број на сексуални партнери? Одговорот, според најновото изтражување е 10. Ако човек имал сексуални односи со помалку од 10 души, тој се смета за неискусен. Во случај ако бројот е поголем...
Почетна // живот // Категорија "љубов и секс" (Page 2)
Горе