Направена е топ листа на “Најдобротворни ѕвезди” за 2010 година

23 декември, 20100
Alicia-Keys-06

Алиша Кис и Лејди Гага се на врвот на листата за “Најдобротворни ѕвезди” за 2010 година. Иако некои од нив годинава беа поврзани со многу контроверзни случки, сепак имаат направено и многу добри нешта. Лејди Гага е поборник за геј правата, и постигна могу за нив. Додека пак Алиша Кис која беше посветена на борба против ХИВ и Сидата е финалистот на оваа листа. Тука се споменати и Тејлор Свифт, Ештон Качер и Деми Мур, Ник Џонас, Мет Дејмон, Леонардо ди Каприо, Опра Винфри и Џастин Бибер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi