Бон Џови ќе ја заведува Хали Бери

26 јануари, 20110
jon bon jovi25

Џон Бон Џови ќе игра рок-ѕвезда во романтичната комедија “New Year’s Eve” во кој ќе треба да ја заведува оскаровката Хали Бери. Темата на овој филм се меѓусебно испреплетени приказни на њујорчани кои се подготвуваат за дочек на Нова Година. Бон Џови игра женкар кој на една забава ја сретнува својата поранешна љубов, која ја игра Хали Бери. Во филмот ќе се појават и Ештон Качер, Сара Џесика Паркер, Роберт Де Ниро, Мајкл Леа, Хилари Свонк, Џесика Биел и други холивудски актери.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma