Бритни Спирс со камбек сингл

10 јануари, 20110
Britney-Spears-Hold-It-Against-Me-Cover-Art

Обожавателите на поп принцезата се надеваат дека со новиот сингл таа ќе се врати во топ форма, но некои критичари се ужаснати од електропоп синглот на Бритни. Иако од нејзиното топење на кариерата во 2008 година, многумина се прашуваа дали Бритни ќе направи толку успешни албуми за нејзино враќање во полн сјај, таа сепак решила да експериментира. По новите трендови како Кети Пери и Лејди Гага, така и нејзиниот нов сингл кој е именуван ‘Hold It Against Me’, е во класичен европски техно ритам, каде вокалните изведби на пејачката се далеку од сјајна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi