Дел од добитниците на Златен Глобус

16 јануари, 20110
Golden Globe Statue

На 68-та по ред оддржана манифестација “Златен Глобус” триумфираше филмот “Социјална мрежа”, додека пак за најдобра женска улога наградата и припадна на Натали Портман. Еве дел од наградените на “Златен Глобус” :
Најдобар филм: “Социјална мрежа”
Најдобра актерка: Натали Портман (“Црн Лебед”)
Најдобар актер: Колин Фирт (“Говорот на Кралот”)
Најдобра Режија: “Социјалната мрежа”
Најдобар сценарист: “Социјална мрежа”
Најдобра музика: “Социјална мрежа”
Најдобра комедија: “Децата се добри”
Најдобар анимиран филм: “Приказна за играчките 3”
Најдобра ТВ Серија: “Џил”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi