Доналд Трамп и штотуку продадениот Rancho Palos Verdes „Пансион“ :)

21 октомври, 20110
naslovna

Доналд Трамп го продаде својот 11.000 метри квадратни имот заедно со вилата за 7.15 милиони долари, но пред една година кога го даде на продажба тој бараше 12 милиони долари.

Трамп го продал домот во Palos Verdes на еден голем сопственик на превозна компанија, кој ќе го цени имотот исто колку што тоа го правел и самиот Трамп.

Вилата е навистина ексклузивна, со 5 спални соби, 9 бањи, 1000 метри квадратни кујна, соба за игри, бар, базен, визба…

Трамп наводно, го продал овој дом бидејќи се поретко го посетувал, а плус има куќа во Беверли Хилс каде почесто престојува кога е во градот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş