.jpg
Кристин Кркач е сопственик на компанија за просторно планирање „OCD“. Таа неодамна сподели еден организациски совет за кој вели дека заштедува време и пари. Кркач напиша на блогот „Кидспот“ дека лепењето етикети и обележувањето на работите помага да се задржи просторот уреден затоа што точно знаете што имате во секое време, и што можеби ви […]

61891560-e1590761744307.jpg
 Mila Kunis и Ashton Kutcher одлучија да ја продадат својата куќа во Los Angeles, а почетната цена е 13.995 милиони долари. Станува збор за првата куќа на овој холивудски пар. Оваа куќа од соништата ја купија во 2014та година и истата се наоѓа во склоп на Hidden Valley. Тие за овој станбен објект платија 10.215 […]

jelke-mirisne-1-600x352-e1483441606808.jpg
Направете ги овие украси во форма на елка. Може да ги направите така што ќе мирисаат на ароматични зачини, а дополнително може да ги користите и како украс во вашата кујна или новогодишната елка. Одберете материјал и од него исечете два триаголника, на врвот вментете конец, па спојте и зашијте ги страните. (еден дел на […]

luksuz-vila-enterijer-imanje-posed-florida-99.jpg
Сместена на Флорида во местото Форд Лодердејл, оваа лускузна виласe одликува со импресивна големина и фантастичен изглед. Вилата нуди супериорен комфор и приватност зад своите врати и ѕидови. При влегувањето во вилата најпрво се поминува покрај прекрасното мермерно  фоаје, и се продолжува до големата двокатна дневна соба со прозорци кои нудат директен поглед на вода. […]

01000.jpg
Џон и Џеки Кенеди својата венчавка од бајките ја завршија во прекрасната вила во Беверли Хилс, која неодамна се најде на продажба. Вилата со 29 соби е еден од најубавите домови во Америка, а има базен, 40 бањи, кино и многу луксуз. Покрај тоа што стана позната како вилата на Кенедиви, во неа се снимани […]

gbyu.jpg
Мадона сака да го заборави Лос Анџелес, па затоа решила да ја продаде вилата од 600 метри квадратни во Беверли Хилс. Таа ја купи вилата во 2003 година кога беше во брак со Гај Ричи, за 12 милиони долари, а сега ја продава за 28 милиони долари. Вилата има три спални соби, пет бањи, базен, […]

4176.jpg
Познатиот пејач Роби Вилијамс бил забележан во Беверли Хилс покрај куќата на Мајкл Џексон, кој почина во неа во 2009 година. Овој дом одтогаш наваму остана празен, но веројатно не за долго. Роби изјавил дека вистински е заинтересиран за купување на имотот.

nasss.jpg
Познатата Ким Кардашиан наводно сакала да го купи домот на Бекамови во Лондон вреден 28 милиони долари, за да нејзиното семејство има кај да престојува кога е во Европа. Ким наводно зборувала со агент за недвижнини во Л.А. и сакала да го види домот за кој сериозно размислува да го купи. Бекамови го купија овој […]

iom.jpg
Џорџ Харисон поседувал голем замок вила во швајцарскиот кантон Тичино, која моментално се наоѓа на продажба. Ова е домот, каде Џорџ ги поминал последните денови од неговиот живот. Прекрасниот дом има неверојатен поглед кон езеро, има шест спални соби, луксузно е опремен и декориран. Цената не е позната, но со сигурност ќе биде совршена за […]

1309.jpg
Ѕвездата на акционите холивудски филмови во приватниот живот сака „играчки“. Актерот дозволил камерите да го снимат неговиот дом на тркала, кој чини 1,1 милион долари. Актерот најчесто го користи овој дом кога е далеку од вистинскиот неподвижен дом и кога снима филмови.  

2195.jpg
Брук Милер поранешната сопруга на Чарли Шин сакаше да избега од животот во Холивуд и затоа ја купи оваа прекрасна куќа каде ќе живее со своите деца. Куќата има пет спални соби, осум баљо, прекрасен двор, сала за вежбање, кино и што уште не. Милер го купила домот од поранепната спајс девојка, Мел Б, наводно […]

0448.jpg
Познатата актерка Ен Хатавеј неодамна се пресели во апартманот кој си го купи во Бруклин, а ќе го дели со нејзиниот вереник Адам Шулман. Киријата за овој апартман изнесува 6400 долари. Можеби не изгледа доволно голем за една холивудска ѕвезда, но сепак е удобен за млад брачен пар.