Category: Home sweet home

michael_jackson.jpg
Домот на починатиот крал на поп музиката Мајкл Џексон на Беверли Хилс е на продажба, а вредноста на куќата е проценета на 23, 9 милиони долари. Куќата е понудена од понеделникот, а само оние кои ќе доќажат дека располагаат со доволна количина на пари ќе можат да го разгледаат имотот пред купувањето. Идниот сопственик ќе […]

f61.jpg
Апартманот со волшебни тераси во Сохо, Њујорк се продава за неверојатни 17.95 милиони долари. Овој пентхаус порано беше во сопственост на Лени Кравитџ кој го купи во 2000 година за 7 милиони долари, а потоа го продаде во 2010 за 12.75 милиони долари. Сега повторно истиот е ставен на продажба.

linda-hamilton.jpg
Ѕвездата од филмовите Терминатор Линда Хамилтон одлучила да ја продаде својата вила. Вредноста на вилата е проценета на 5.5 милиони долари, а лоцирана е во Малибу. Актерката ја купи оваа куќа во 1995 година, а има 5 спални соби, 2 големи дневни соби, 2 модерни кујни и високи тавани. Дворот на вилата е прекрасно уреден, […]

009.jpg
Актерот и борач познат како Рок неодамна си купи прекрасна вила во Мајами за 4,3 милиони долари. Вилата се наоѓа на огромен имот од неколку илјади метри квадрати, а има пет спални соби, седум бањи, голем базен, бар, кино соба, две гаражи, прекрасен двор.

nas10.jpg
Ви го претставуваме Bubble Hill, домот на познатиот актер Еди Марфи кој се наоѓа во Енгелвуд, Њу Џерси. Марфи го стави овој имот на продажба за само 14 милиони долари, иако првичната цена изнесуваше 30 милиони, не сметајќи ги парите кои актерот ги вложи за луксузно реновирање на куќата. Само годишните даноци за оваа куќа […]

1186.jpg
Легендарната актерка Фара Фосет како дете живее во скромна семејна куќа во Корпус Кристи, Тексас. Сега таа куќа е ставена на продажба за 215.000 долари.  Куќата има 4 спални соби, 3 бањи, а била реновирана пред да почине ѕвездата.  

1176.jpg
Вилата во Бел ер првично беше изградена за детето ѕвезда Џуди Гарланд во 1938 година, откако таа се прослави со улогата во култниот филм Волшебникот од Оџ. Тогаш детето ѕвезда имаше само 16 години. Од тогаш па до денеска куќата неколку пати била преуредувана, реновирана, а на пазарот за недвижности се појави по цена од […]

0002.jpg
Мајкл Фелпс се обидува да ја продаде својата куќа во Балтимор  за цена меѓу 1 и 1.5 милиони долари. Куќата се наоѓа во луксузниот комплекс Crescent At Fells Point и вклучува 3 спални соби, 2 бањи, кино соба, бар, се разбира базен и прекрасна тераса.  

yh708.jpg
Пејачот Дрејк ја продал својата куќа на Флорида на познатиот кошаркарт Марио Чалмерс. Според извештаите куќата со пет спални соби била продадена за 2.6 милиони долари. Лоцирана на Мајами покрај плажа куќата е создадена за уживање, покрај 5 спални соби има и 6 бањи.

gb789.jpg
Томи Хилфигер преку две децениии е успешен дизајнер, па затоа и нема да ве зачуди дека неговиот дом е исполнет со прекрасни уметнички дела и луксуз. Хилфигер ги отворија вратите од нивниот дом на Менхетен, а ја покажаа и колекцијата на уметнички дела од Ворхол, Харинг, Баскијат и други. Погледнете како изгледа:

lt-sd-house-sale-12.jpg
Познатиот американски рагбист ЛаДаниан Томилсон ја стави својата куќа на продажба. Станува збор за прекрасна куќа со 5 спални соби, 5 бањи, која се простира на површина од 1000 квадрати. Дневните соби се опремени со прекрасни камини, а куќата вклучува сопствено кино и сопствен терен за кошарка. Сепак, она што најмногу воодушевува во оваа куќа […]

1103.jpg
Претседателот на компанијата Sears, милијардерот Едвард Ламперт и покрај кризата во светот која влијае и на неговата компанија, не го спречи да си купи ултра луксузна куќа на Флорида. Куќата која чини 40 милиони доларисе наоѓа на Флорида на познатото луксузно место Indian Creek Island. Негови први соседи ќе му бидат Бијонсе, Енрике и Хулио […]

t67b9.jpg
Познатата американска водителка и телевизиско лице Елизабет Хазелбек и нејзниот сопруг поранешниот НФЛ играч Тим Хазелбек, решија дека нема да живеат повеќе во градот, па затоа ќе го продадат станот и ќе се преселат во некое предградије. Апартманот кој го купија во 2008 година, сега се продава за 3.3 милиони долари. Погледнете како изгледа:  

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris