Ејми присутна на бурни забави во Рио

10 јануари, 20110
o-amy-winehouse-s-ballerina-slippers-return-so-she-s-probably-pretty-wasted

Ејми Вајнхаус очигледно неможе да ја победи потребата од неконтролирано количество на алкохол и дрога. Папараци ја уловиле на балконот од еден хотел во Рио Де Женеиро, под дејство на големо количество на дрога и алкохол и полугола. Таа е во Бразил заради петте закажани концерти, а медиумите кажуваат дека Ејми веќе неколку дена е на седмото небо. На ова турнеја и се придружил Рони Вуд гитаристот од легендарните Ролингстоунси, кој е нејзин долгогодишен пријател.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi