Гвардиола со барање од управата: Доведете го Фабрегас

31 мај, 20110
gvar

Барселона овие денови би требале да испратат официјална понуда за играчот на Арсенал, Цеск Фабрегас на инсистирање на Пеп Гвардиола. Многу очекуваат дека понудата ќе биде упатена, како и Гвардиола кој посакува промена во играчкиот кадар, иако дојде до двете титули во оваа сезона. Медиумите пренесуваат дека претседателот Сандро Росел прави се за да обезбеди пари за трансфер на Фабрегас, но можно е и да се продаде некој од оваа екипа, бидејќи недостасуваат уште 20 милиони фунти, бидејќи цената на Шпанецот е 60 милиони фунти. Во Барселона пристигнува нов дефанзивец, Хозе Анхел кој на ‘Камп Ноу’ доаѓа од Хихон.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/