Кира Најтли со ново момче

8 февруари, 20110
1253354127_kira-natll

Кира Најтли, 25, последно нешто со кое беше присутна во жолтиот печат, беше нејзината разделба со Руперт Фринд, 29, со кого беше во врска пет години. Тие се запознаа на снимањето на филмот “Гордост и предрасуди” во 2005 година. Но, пред извесен период ја прекинаа врската, а извори блиски на Кира, изјавуваа дека таа многу тешко ја поднела разделбата.

Но, најверојатно тешкиот период за Кира заврши. Таа има ново момче, со кое е видена низ улиците на Лондон. Нејзиното ново момче е колегата со кого заедно работи на театарската претсатава Вест енд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi