Ќе се снима мјузикл за Роби Вилијамс

26 јануари, 20110
Robbie_Williams_7

Најновата вест од светот на филмот е дека ќе се снима мјузикл за животот на познатиот Роби Вилијамс. Лондонскиот театар West End веќе распиша аудиција, на која се бара актерот кој ќе го одглуми Роби Вилијамс. Во мјузиклот ќе се раскаже животот на Роби, поточно од неговата 16-та година, па се до моментот кога му започна успешната соло кариера. Роби е среќен што ќе се снима мјузикл за него. Ќе биде забавно, ќе има се, и љубов, и кавги и забави, алкохол и дрога, изјавил Роби.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi