Леонардо ди Каприо како Џулијан Асанж ?

24 јануари, 20110
leonardo-dicaprio-greensburg

Како што се очекуваше, личноста и делото на контроверзниот основач на “предавничкиот” сајт “Vikiliks” и осомничен за сексуални престапи Џулијан Асанж ќе биде тема на два филма! Првата компанија која одлучи да сними филм за Џулијан Асанж, “Universal Pictures”, а него ќе го прави режисерот кој доби оскар за документарец, Алекс Гибни. Од друга страна, “HBO’s” ја разгледува можноста за снимање игран филм за човекот кој објави стотици тајни американски документи. Филмот ќе се работи во соработка со “Би Би Си” и ќе вклучува материјал кој го поседува медиумот. За главната улога во конкуренција се Леонардо ди Каприо, Пол Бетани и Даниел Крег.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma