Лесни чоколадни колачиња со суво овошје

9 ноември, 20110
sladok recept

Потребни состојки

500 гр. крекери или кекси во форма на круг

200 гр. чоколадо за горвење

50 гр. сушена брусница

50 гр. сушен ананас

Подготовка:

Растопете го чоколадото на пареа, па оставете го малку да се излади. Кексите потопете ги во чоколадо, па ставете ги на чинија на која претходно сте ставиле хартија за печење или алуминиумска фолија.

Врз секој бисквит ставете малку ситно сецкани сушени брусници и сушен ананас. Ставете ги во фрижидер да отстојат и да се стегнат минимум еден час пред послужување. Добар апетит!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş