Направена е луксузна јахта “Улиците на Монако”

10 јануари, 20110
Monaco-exterior

Дизајнери инспирирани од кнежеството Монако ја дизајнирале новата јахта “Улиците на Монако”, која е долга 155 метри. На неа има базени, тениски игралишта, казина, хотели. Иако е сеуште во фаза на дизајнирање, сегашната цена на оваа луксузна јахта е 665.000.000 фунти, а се шпекулира дека потенцијалниот купувач е Роман Абрамович. Директорот на компанијата, Роб Мекферсон изјавил : “Единствениот дизајн на јахтата го рефлектира стилот и софистицираноста на кнежевството. Ние сакаме да создадеме навистина уникатна средина која може да го потрае кнежевството Монако на океанот “.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma