НЛО досие: Чудна светлина над Англија

22 јуни, 20110
uuffoooo

Овој феномен во вид на крофна е фотографиран од страна на пензиониран RAF офицер кој бил испратен на задача да сними чуден феномен на небото. Офицерот напишал до своите поранешни колеги од единицата RAF Fylingdales во Северен Јоркшир, велејќи:  “Мора да признаете тие изгледаат многу чудно”. “Забележав аура на небото, една минута подоцна како да слушнав удар на гром, потоа на небото се појави чуден прстен, наликуваше повеќе на крофна, целата во разни бои. Неговото име било избришано од извештајот кој го испратил до колегите. Дали полека се отвараат досиеата за НЛО, дали дојде времето луѓето да знаат дали има други посетители или тоа се само природни феномени кои треба да се објаснат и докажат. Времето ќе покаже.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/