Опра ја покажа полусестрата Патриција

24 јануари, 20110
DSC00844

Опра Винфи во вечерашната емисија ја претставила своја полусестра Патриција, која живее во Милвоки. “Мојата мајка Вернита Ли е и нејзина биолошка мајка. Вистина, таа е моја полусестра за која воопшто не знаев дека постои“, рекла познатата телевизиска водителка. Патриција била родена кога Опра имала осум години и живеела со татко и.
Таа во емисијата рекла дека со години се обидувала да дознае која и е биолошката мајка. Но, Агенцијата за посвојување и ја пренела желбата на мајка и дека не сакала контакт со родената ќерка. Винфри за приказната дознала ланскиот октомври, направила ДНК тест, кој што потврдил дека Патриција и е полусестра.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi