Овошна салата

13 јули, 20110
овошна салата

Подготовка:

За подготовка на оваа салата ви се потебни 20-тина минути. Оваа експлозија од витамини и антиоксиданси прелиена со слатки и малку ликер, сервирајте ја во стеклен сад или послужете во кората од диња или лубеница…

Состојки:

  • 500гр лубеница
  • 500гр диња
  • 200гр свежи боровинки
  • 8 лажици ликер
  • 2 лажици мед
  • 1 лажица исецкано нане
  • Сок од пола лимон

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit