Папата Бенедикт 16 ги благослови социјалните мрежи

24 јануари, 20110
A New Pope Is Elected In The Vatican

Папата Бенедикт 16 со благослов за друштвените мрежи по повод денот на комуникации. Ги повикал христијаните да им се придружат на социјалните мрежи со сигурност и искрено, и предупреди дека верниците треба внимателно да ги користат.
“Важно е да не се заборави дека виртуелното дружење не смее да го замени непосредниот човечки контакт со луѓето во вашиот живот“, порачал папата во својата најнова порака “Вистина, прокламација и веродостојност во дигиталното доба“.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi