7 јуни, 2020

„Бев во автомобилот со Флојд, тој не се спротивстави. Се чудеше што се случува“

6 јуни, 2020, Нема коментари
„Џорџ Флојд не се спротивстави на апсењето и ги следеше инструкциите на полициските службеници пред неговата смрт,“открива неговиот пријател Морис Лестер Хол. Хол (42) беше со Флојд во автомобилот во моментот на апсењето што...

Трамп :„Ова е прекрасен ден за Џорџ Флојд“

6 јуни, 2020, Нема коментари
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска одржа прес-конференција за падот на невработеноста во САД, истакнувајќи дека американската економија доживува силен пораст како „ракета“ и ветува брзо закрепнување од изолацијата наметната од новата пандемија на коронавирус....

ЌЕ БИДЕ “ПОКОЉ” ?? Во Вашингтон вечерва се очекува еден од најголемите ПРОТЕСТИ

6 јуни, 2020, Нема коментари
Во Вашингтон вечерва се очекува голем протест против расизмот и полициската бруталност, можеби еден од најголемите досега, поради неодамнешното убиство во Афроамериканецот Џорџ Флојд, изјави началникот на полицијата. Активисти на социјалните мрежи повикаа на...

Сега ПРОТЕСТ и од страна на припадниците на полицијата во САД. Се “распаднал” цел SWAT тим во Њујорк, заради суспензија на двајца специјалци

6 јуни, 2020, Нема коментари
Сите 57 полицајци, припадници на специјалната тактичка единица во Бафало поднеле оставки во знак на протест поради суспендирањето на двајца нивни колеги кои се снимени како буткаат на земја 75 годишен демонстант, пренесуваат локалните медиуми....

Што е АНТИФА- НОЌНАТА МОРА НА ДОНАЛД ТРАМП

6 јуни, 2020, Нема коментари
Американскиот претседател, Доналд Трамп виновникот за најмасовните улични протести во САД го пронајде во Атифа, и има намера да ја прогласи за терористичка организација, иако таа не постои како единствена организација ниту има организациска...

Француската армија уби лидер на ал-Каеда

6 јуни, 2020, Нема коментари
Воените сили на Франција го убија Абделмалек Друкдел, командант на Ал-Каеда на исламскиот Магреб (AQMI) во северен Мали, соопшти доцна синоќа француското Министерство за одбрана, а агенциите известуваат утрово. Министерот за одбрана, Флоренс Пари,...

“Apple” со ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ до пљачкашите: ВЕ ПРАТИМЕ!

6 јуни, 2020, Нема коментари
Компанијата Apple ги предупреди ограбувачите на нивните продавници, за време на нередите во САД, кои украле телефони дека по електронски пат тие ги пратат своите телефони и затоа мора да бидат вратени. Според CNN, Apple ги онеспособува телефоните...

Џорџ ве гледа од горе: Ова е важен ден за него

6 јуни, 2020, Нема коментари
Американскиот претседател Доналд Трамп, во петокот изјавил дека сите американски државјани заслужуваат да бидат еднакви пред законот и заклучил дека ова е „важен ден“ за Џорџ Флојд. „ Нашиот Устав е темелник на оваа...

ФЕНОМЕНАЛНО: НАСА објави први одлични фотографии од Марс. Вака РЕАЛНО изгледа планетата Марс од блиску…

6 јуни, 2020, Нема коментари
Ако некогаш сте се запрашале како навистина изгледа животот на Марс, сега можете да го видите од прва рака. Ако мирот и убавината се она што го барате, нема да најдете поубаво место од...

На Австријците “ИМ ПРЕКИПА” од Нео-нацистите! Куќата на Хитлер ја прават Полициска Станица

6 јуни, 2020, Нема коментари
Сите нацистички обележја ќе бидат отстранети од родното место на Адолф Хитлер во Австрија за да престанат да привлекуваат екстремисти, објави во вторникот министерот за внатрешни работи Карл Нехамер. Куќата во градот Браунау ќе...

Ова е најмалиот затвор во светот: Кој отслужува казна во него последните 164 години?

6 јуни, 2020, Нема коментари
Затворот Сарк во рамките на Каналските острови, е најмалиот затвор во светот кој сè уште работи. Или, барем така тврдат мештаните на овој југозападен остров во Англискиот канал, кој опфаќа само 5,45 квадратни километри...

Зошто Чешка ПРОТЕРА два Руски дипломата од Прага!? Има причина

6 јуни, 2020, Нема коментари
Властите на Чешката Република протераа двајца руски дипломати, по тврдењето дека рускиот агент донел рицин во оваа земја. Русија го оцени протерувањето како непријателски потег и најави контрамерки. Чешкиот премиер Андреј Бабиќ рече дека...

КАКО СЕ РАЗВИВА НАУКАТА: Одгледувале бебе и шимпанзо на идентичен начин, но после 9 месеци решиле да го прекинат експериментот

6 јуни, 2020, Нема коментари
Психологот Винтроп Најлс Келог и неговата сопруга, далечната 1930 година направиле експеримент.Одгледувале седмомесечно шимпанзо со име Гуа, заедно со нивниот девет месечен син Доналд. Воспитувањето било идентично.За цело времетраење на експериментот Винтроп снимал. Гуа...
Почетна // Top Story // Категорија "свет"
Горе