20 октомври, 2017

Радио

Ја запрел да и пише казна и и го спасил животот

15 август, 2014, Нема коментари
Полицаец кој сакал да напише на некоја жена во Мичиген казна, ја спасил од смрт. Во моментот кога и дал знак да застане, жената се гушела. Во првиот момент полицаецот помислил дека глуми за...

Почина вереницата на Спок од Звездени Патеки

15 август, 2014, Нема коментари
Американската актерка Арлин Мартел, најпозната по улогата на вереница на господарот Спок во познатата американска серија Звездени Патеки почина во Калифорнија во својата 78 година од животот. Иако подоцна играла во бројни ТВ серијали,...

Демони го казнуваат секој кој што ќе влезе во оваа куќа

15 август, 2014, Нема коментари
Диана и Том Симпсон веќе седум години живеат во проклета куќа во Хановер, град во Пенсилванија, иако тврдат дека цело време ги гонат и малтретираат повеќе од пет духови и демон. Диана изјавила дека...

Чувар испил виски вредно 102.000 долари!

14 август, 2014, Нема коментари
Чуварот на палатата Саут Бродвеј во Пенсилванија, Џон Саундер почина на 64 години, со што избегна појавување пред суд по повод обвинувањата дека, наместо да го чува, го испил вискито вредно повеќе од 102.000...

Робин Вилиамс пронајден мртов во својот стан

12 август, 2014, Нема коментари
Познатиот актер и комичар Робин Вилиамс беше пронајден мртов во својот дом во Тибурон, Калифорнија. Тој беше 63 години. Причини за смртта се претпоставува дека е самоубиство со задушување, според неофицијалниот извештај на брзата...

Kaко на филм: Окoлу 100 затвореници побегнале од затвор!

11 август, 2014, Нема коментари
Околу 100 затвореници побегнале од затвор кај Порт О Пренс по избивањето на немирите во зградата, објавиле денес од владата на Хаити. – Тоа е спектакуларно бегство. Стотина затвореници во неделата избегаа – изјавил...

Девојка отишла на ласерско отстранување на тетоважа, и останала шокирана од она што ѝ го направиле (вознемирувачко видео)

8 август, 2014, Нема коментари
Енди од Хонг Конг сеуште на може дојде при себе од она што го доживеала на клиниката во Монг Коку, каде што отишла  да ја отстрани својата тетоважа со ласер.  При ласерското отстранување на...

Дознал дека шефот имал секс неговата жена и ќерка – му набил стап во неговиот задник!

7 август, 2014, Нема коментари
Овчар од Турција кој на својот работодавец му ги чувал овците, дал отказ на насуров можен начин. Кога дознал дека неговиот шеф ги залажувал неговата жена и ќерка, купувајќи им чоколадни колачи и овошни...

Снимена како го шета голиот дечко на улица

7 август, 2014, Нема коментари
Полицијата во Западна Вирџинија разгледува дали да ја тужи двојката за ” секси игри” , со кои шокирала многумина очевидци. Гледката на гол човек, кој има само капа на главата и кој лази по...

Спиел со повеќе од 2.000 жени, има 8 деца, два бордела и 250 проститутки!

6 август, 2014, Нема коментари
Марко Бараќ (62), хрват кој живее во Канбера, главниот град на Австралија, поседува две јавни куќи со повеќе од 250 проститутки. Има два брака, осум деца и повеќе од 2000 жени со кои имал...

Ако го погледнете овој експеримент, тешко дека повторно ќе посакате брза храна!

5 август, 2014, Нема коментари
Истражувач од Универзитетот во Нотингем направил експеримент кој ќе ги разочара сите оние кои не можат да одолеат на мирисот и вкусот на храната од Мекдоналдс. Тој всушност, во неговата лабораторија сакал да утврди...

Во Северна Кореја не е така како што ни јавуваат во медиумите!

30 мај, 2014, 1 Коментар
Со оглед на тоа што овој новинар претходно го гледал документарецот за Северна Кореја направен од BBC во кој биле прикажани тажни луѓе кои живеат во изолација, фотографот наишол на вистинско изненадување кога самиот...

Малезискиот исчезнат авион баран на погрешно место!

29 мај, 2014, Нема коментари
Австралискиот Здружен центар за координација на агенции наведе дека потрагата во таа зона со помош на мини-подморници сега е завршена. Трагањето со подморници почна во почетокот на април кога се детектирани првите звучни сигнали....
Почетна // вести // Категорија "свет" (Page 2)
Горе