20 октомври, 2017

Радио

Ја каменувале за да ја одбранат честа на семејството!

28 мај, 2014, Нема коментари
Фарзана Икбал чекал да се отвори Високиот суд во Лахоре кога пристигнала група од десетина мажи и ја нападнале со цигли и камења, изјавил еден локален полициски службеник пренесува Reuters. Меѓу напаѓачите биле нејзиниот...

Почина најдебелиот човек на светот!

27 мај, 2014, Нема коментари
Најдебелиот човек на планетата, почина во понеделникот на 48-годишна воздраст откако во болница беше примен на 2 мај. По него дошла брза помош, но поради дебелината надлежните мораа да го подигнат со вилушкар заедно...

Непозната нова епидемија! Луѓето непрекинато спијат цела недела!

27 мај, 2014, Нема коментари
Луѓето кои ќе заболат непрекинато спијат и по шест дена. Никој не знае зошто. До сега се појавиле неколку бранови на епидемијата. Првиот од нив во март минатата година, а последниот сега во мај....

Снимкки од напаѓачот на еврејскиот музеј во Брисел! (видео)

26 мај, 2014, Нема коментари
Од снимките се гледа човек со капа и јакна како носи торби во рацете пред да извади пушка од типот на Калашников, пишува Mashable. Не е познато дали видеото покажува дел од нападот или...

Запознајте се со новиот градоначалник на Киев!

26 мај, 2014, Нема коментари
„Можам со сигурност да кажам дека, според нашите информации, Виталиј Кличко е нов градоначалник на Киев”, изјавил во недела вечер Порошенко откако ја објави својата победа на претседателските избори, пренесува агенцијата AFP.Официјални резултати од...

Неверојатно спасување на бебе од сигурна смрт! (видео)

25 мај, 2014, Нема коментари
Детето било спасено благодарение на брзата реакција на двајца мажи кои застанале под прозорот за да го фатат детето. Бебето за среќа не било повредено, и наскоро било вратено на мајката која го барала....

Ова е тинејџерката која сними порно филм а потоа се самоуби!

25 мај, 2014, Нема коментари
19-годишната Американка , инаку успешен студент на Универзитетот во Висконсин, која сонувала да биде анестезиолог, се самоубила бидејќи луѓето се шегувале на нејзина сметка затоа што глумела во порно филм. Таа под уметничко име,...

Во Украина убиени 30 воени регрути од страна на нео нацисти!

23 мај, 2014, Нема коментари
Украинската паравоена фашистилка партија “Десен сектор” убиле 30 воени регрути кои го положиле оружјето за да ги одбранат цивилите! Уште 11 војници се убиени и 32 се ранети во одделни судири, а имало и...

Кристијано Роналдо донираше 6,5 милиони евра помош за Србија!

21 мај, 2014, Нема коментари
ЕУ и САД испратије срамни 10.000 евра помош, Македонија го покажа своето големо срце и иако мала прва помогна, денеска Норвешка испрати 2.5 милиони евра, но пари стигнуваат и од индивидуалци. Најпрво шеик испрати...

Тореадорот кој никогаш повеќе нема да биде ист!

19 мај, 2014, Нема коментари
“Одеднаш, погледнав во бикот. Застана пред мене и само ме гледаше. Не покажуваше никаква намера да ме нападне. Ја имаше онаа невиност во очите каква што само животните можат да ја имаат. Од тој...

Матурата на овие момци ќе биде поинаква од било која! Секоја чест!

15 мај, 2014, Нема коментари
Средношколци од Северна Косовска Митровица ќе го завршат своето четиригодишно образование. Матурата на овие средношколци ќе биде поинаква од било која до сега. Тие наместо елеганти фустани и одела ќе носат маички со натписот:...

Во Турција загинаа 200 рудари! Уште 100 потрупани!

14 мај, 2014, Нема коментари
Во страотна експлозија во рудник, во западната турска покраина Маниса,  загинаа 201 рудар а стотици се затрупани. Бројот на жртвите се очекува да се зголеми.

Чуден американски обичај! Девојчиња се мажат за бог!

14 мај, 2014, Нема коментари
Американскиот верски обред на кој девојчиња, тинејџерки, но неретко и оние 4-5 години повозрасни од тинејџерското доба, се обврзуваат на „чист живот пред Бога“, ветувајќи им на своите татковци дека нема да имаат сексуални...
Почетна // вести // Категорија "свет" (Page 3)
Горе