Парис Хилтон отвори продавница за чанти во Манила! Па нема “де” да отвори библиотека :)?!

19 август, 20110
paris_hilton_handbag

Парис Хилтон вчера делеше автограми, банкежи и прегратки на отворањето на новата продавница за чанти во Манила, Филипини.

Богатата наследничка ја отвори најновата продавница од нејзиниот бренд Paris Hilton Handbags and Accessories, која е четврта по ред во оваа островска земја.  Фановите, локалните славни личности и новинарите беа особено воодушевени кога Парис Хилтон им се обрати на локалниот тагалошки дијалект.

„Планирам да се вратам наскоро бидејќи овде ми е многу убаво. Ве сакам“, изјави познатата џетсетерка.

Иако на патот кон Филипини ги изгуби двата мобилни телефони, Парис си беше весела и шармантна како и секогаш. Браво бе Парис, навистина си била одлична бизнисменка 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi