Претепано момче на градскиот плоштад

18 јуни, 20110
Macedonia_Skopje_Plostad_Makedonija_square
Малолетно момче вчера било претепано од страна на 15 непознати лица на плоштад “Македонија“. Поради сериозноста на повредите, момчето сеуште се наоѓа во болница.
Вчера, во 23,40 часот во Скопје, на паркинг плацот кај МЕПСО, 10 до 15  непознати  лица физички ги нападнале малолетните Г.А. и М.В., двајцата од Скопје, удирајќи ги со клоци и тупаници.
При физичкиот напад некој од сторителите  употребил остар предмет, при што на М.В. (17) му се нанесени  повреди во пределот на грбот, десната надлактица и расекотина на десната аркада и истиот е задржан во Клинички центар, додека Г.А. (16) се здобил со повреди  во вид на црвенило и огреботини и е пуштен на домашно лекување.
Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/