Ракун во бегство

31 март, 20110
Raccoon Winter2

Потребни беа неколку спасувачки единици за да го фатат ракунот кој успешно им бегаше неколку часа на спасувачите, откако побегна од локалната зоолошка градина во Калининград во Русија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/