Ресторан кој се наоѓа на 122 спрат

31 јануари, 20110
Atmosphere

На највисоката кула во светот Бурџ Халиф, во Дубаи, отворен е ресторан, и со тоа тој е ресторанот кој се наоѓа на најголема висина. Поточно гостите кои ќе уживаат во прекрасните специјалитети исто така ќе уживаат и во прекрасната глетка од 422 метри височина. Ресторанот воедно е и еден од најлуксузните во светот. Во него има капацитет да уживаат 210 гости. Новиот ресторан се наоѓа на 122 спрат од кулата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi