Samsung Continuum е првиот паметен Android телефон со два предни дисплеа

2 февруари, 20110
samsungcontinuumi400

Continuum-от на Samsung е најновиот припадник на Галакси Самсунг S семејството на паметни телефони од овој производител. Тој е сличен со останатите популарни производи од палетата Галакси Самсунг S уредите, што почнаа да се нудат во САД со AMOLED дисплеј, 5MP камера со снимање на 720p HD видеа. 1GHz процесор, и Android 2,1 со 3,0 екран на допир. Сепак, во Continuum се нуди помал 3.4-инчен дисплеј и среден 1,8-инчен AMOLED дисплеј кој служи за вести, известувања и друго, правејќи го еден од по уникатни помагала кои сме виделе досега.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi