Категорија: мобилни

61749732-iphone-11-1280x846.jpg
Наскоро очекуваме претставување на два нови модели на iPhone 12 и два нови модели на iPhone 12 Pro, а спецификациите и цените на претстојните уреди веќе протекоа на Интернет. Иако сè уште нема официјално соопштение од „Apple“, американската компанија би можела да претстави нови модели на своите паметни телефони веќе следната недела. Сите гласини досега […]

1587113928371-iphone-12-815x458-1-e1597418085820.jpg
„Apple“ најверојатно ќе ја претстави новата 12-та серија на својот паметен телефон iPhone, во третата недела од октомври. Оваа информација беше споделена на неговиот профил на Twitter во четвртокот од аналитичарот Џон Просер, кој претходно го предвиде точниот датум на објавување на iPhone SE. Според неговите тврдења, кои ги пренесува GSM Arena, „Apple“ ќе ги […]

MAGNET-e1589830832809.jpg
Основниот уред што го претставува човекот во секојдневниот живот е мобилниот телефон. Покрај својата основна функција, на корисниците им нуди различни можности и употреба на сите видови на системи и апликации на кои трошиме многу време, а токму кога тоа најмногу ќе ни треба, се случува „најлошата“ работа – батеријата се испразнува. Поради оваа причина, […]

Naslovna-262.jpg
Основниот уред што го претставува човекот во секојдневниот живот е мобилниот телефон. Покрај својата основна функција, на корисниците им нуди различни можности и употреба на сите видови на системи и апликации на кои трошиме многу време, а токму кога тоа најмногу ни треба, се случува „најлошата“ работа – батеријата е скоро при крај. Поради оваа […]

alien-blackout-free.jpg
Денот на вонземјаните е 26 април и сега – без разлика дали е меѓународен или меѓупланетски, ќе одлучиме друг пат, за да не избегаме од темата. По повод овој „празник“, беше решено мобилната игра за култниот вонземјанин, Alien: Blackout, да се дистрибуира бесплатно на продавниците Play Store и AppStore за мобилни корисници. Оваа игра е […]

752765_magnetni-usb_ff.jpg
Нашите секојдневие е брзо и динамично, а мобилните телефони и паметните уреди станаа составен дел од нашето време. Честопати, нашите обврски и типот на работа се такви што не можеме да ги избегнеме користењето на сите овие уреди, и се случува да го заборавиме  полначот дома. Вие веќе нема да мора да се грижите за […]

Naslovna-32.jpg
Апликацијата WhatsApp во вторникот ја ограничи можноста за пренасочување на пораки, како резултат на зголемување на испратените пораки со лажни совети за третман на коронавирус, пренесува Ројтерс. WhatsApp, кој има две милијарди корисници, објавува во блог-пост дека правилата за проследување пораки се менувале откако забележале дека бројот на испратени пораки од избувнувањето на пандемијата на […]

Camera-go.png
Google ја најави новата “Camera Go” која е направена да работи најдобро на послабите уреди. Изгледот е сличен како на Pixel, дури ја има опцијата “portrait”. Апликацијата Camera Go доаѓа со неодамна најавениот телефон Nokia 1.3. Се разбира, апликацијата Camera Go ќе биде достапна и за други уреди со Android Go. Апликацијата ветува дека уредите кои се многу […]

app-e1547021960342.jpg
Доколку видите видео запис кој се вика Martineli, ќе ви го хакира телефонот! Чудна порака може да се појави на екраните на многу корисници на WhatsApp, популарна апликација за допишување. Како што пишува Mirror, содржината на пораката што би можеле да ја добиете, тврди дека постои видео наречено Martinelli и дека ќе го пробие вашиот […]

new-e1542642934453.jpg
Потврдено е дека функционира! Dark mode ја чува батеријата, потврдија од Google. Во презентацијата што се одржа на Android Dev Summit, од Google потврдија дека dark mode, односно темниот начин на работа на оперативните системи и апликации, има позитивни ефекти врз времетраењето на Android-батеријата. Темниот режим е опција која ја менува бојата на темата на […]

h-e1540563909154.jpg
Нов систем на мобилно и директено полнење кој работи без жици … Кога беше претставен Huawei Mate 20 Pro, веднаш ни го привлече вниманието со безжичното полнење  меѓу другото, но и полнењето на другите модели на мобилни телефони! Huawei ова посебно го истакна во презентацијата, бидејќи сакаше сите да знаат дека Mate 20 Pro има […]

Samsung-Galaxy-S8-620x350-e1515755128657.jpg
Јужнокорејскиот гигант и претходните години својот најдобар модел ќе го претстави на МВК (Светскиот конгрес за мобилни телефони). Менаџерот на одделениот  за мобилни уреди од Samsung, ДЈ Кох потврдил дека кон крајот на февруари Galaxy S9 ќе биде претставен на овогодинешниот Светски конгрес за технологии во Барселона. Кох не ги кажал другите детали во врска […]

000_st085-e1515598393272.jpg
Очигледно батеријата на Самсунг им е најслабата алка. Сопствениците на Самсунг галакси 8, велат дека не можат да го наполнат својот телефон или повторно да го уклучат мобилниот ако им се испразни батеријата. Самсунг го потврди овој проблем преку изјава каде рекле дека нема да видат во можност да коментираат дополнително, додека не ги соберат […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris