11 август, 2020

УНИВЕРЗАЛЕН МАГНЕТСКИ USB-кабел за сите видови на модели на ТЕЛЕФОН: Наполнете го вашиот мобилен телефон двапати побрзо отколку со обичен полнач!

18 мај, 2020, Нема коментари
Основниот уред што го претставува човекот во секојдневниот живот е мобилниот телефон. Покрај својата основна функција, на корисниците им нуди различни можности и употреба на сите видови на системи и апликации на кои трошиме...

Универзален магнетен УСБ кабел за сите модели на телефони: Наполнете го мобилниот друпло побрзо отколку со обичен полнач

18 мај, 2020, Нема коментари
Основниот уред што го претставува човекот во секојдневниот живот е мобилниот телефон. Покрај својата основна функција, на корисниците им нуди различни можности и употреба на сите видови на системи и апликации на кои трошиме...

Играта Alien: Blackout е бесплатна само до полноќ, преземете ја!

27 април, 2020, Нема коментари
Денот на вонземјаните е 26 април и сега – без разлика дали е меѓународен или меѓупланетски, ќе одлучиме друг пат, за да не избегаме од темата. По повод овој „празник“, беше решено мобилната игра...

МАГНЕТСКИ КАБЛИ ЗА СИТЕ ВИДОВИ НА ТЕЛЕФОНИ: Толку погодни што нема да ја напуштите куќата без нив!

25 април, 2020, Нема коментари
Нашите секојдневие е брзо и динамично, а мобилните телефони и паметните уреди станаа составен дел од нашето време. Честопати, нашите обврски и типот на работа се такви што не можеме да ги избегнеме користењето...

Whatsapp објави војна на оние кои шират лажни вести

8 април, 2020, Нема коментари
Апликацијата WhatsApp во вторникот ја ограничи можноста за пренасочување на пораки, како резултат на зголемување на испратените пораки со лажни совети за третман на коронавирус, пренесува Ројтерс. WhatsApp, кој има две милијарди корисници, објавува...

Наскоро нова “Camera GO” апликација за послабите телефони!

3 април, 2020, Нема коментари
Google ја најави новата “Camera Go” која е направена да работи најдобро на послабите уреди. Изгледот е сличен како на Pixel, дури ја има опцијата “portrait”. Апликацијата Camera Go доаѓа со неодамна најавениот телефон Nokia 1.3. Се...

Внимавајте, постои можност да ја добиете оваа порака на WhatsApp: Никако не ја отварајте!

9 јануари, 2019, Нема коментари
Доколку видите видео запис кој се вика Martineli, ќе ви го хакира телефонот! Чудна порака може да се појави на екраните на многу корисници на WhatsApp, популарна апликација за допишување. Како што пишува Mirror,...

Google откри еден трик! Направете го ова и продолжете го животниот век на батеријата на вашиот Android

19 ноември, 2018, Нема коментари
Потврдено е дека функционира! Dark mode ја чува батеријата, потврдија од Google. Во презентацијата што се одржа на Android Dev Summit, од Google потврдија дека dark mode, односно темниот начин на работа на оперативните...

Највозбудливата нова функција на мобилните телефони

26 октомври, 2018, Нема коментари
Нов систем на мобилно и директено полнење кој работи без жици … Кога беше претставен Huawei Mate 20 Pro, веднаш ни го привлече вниманието со безжичното полнење  меѓу другото, но и полнењето на другите...

Samsung открива кога ќе го претстави својот најдобар телефон до сега!

12 јануари, 2018, Нема коментари
Јужнокорејскиот гигант и претходните години својот најдобар модел ќе го претстави на МВК (Светскиот конгрес за мобилни телефони). Менаџерот на одделениот  за мобилни уреди од Samsung, ДЈ Кох потврдил дека кон крајот на февруари...

Самсунг повторно со проблеми со батеријата

11 јануари, 2018, Нема коментари
Очигледно батеријата на Самсунг им е најслабата алка. Сопствениците на Самсунг галакси 8, велат дека не можат да го наполнат својот телефон или повторно да го уклучат мобилниот ако им се испразни батеријата. Самсунг...

Совети за продолжување на животот на батеријата за мобилниот телефон

10 јануари, 2018, Нема коментари
Aко веќе некое време го користите вашиот мобилен телефон, големи се шансите батеријата да не ви е издржлива како на почетокот. Тоа би можело да е последица од неизбежно редовно трошење, но делумно може...

Ајфон има скриени копчиња за полесно допишување

9 јануари, 2018, Нема коментари
Новиот Ајфон 8 Плус Х се доста поголеми од досегашните модели, што им создава проблем на некои корисници да пишуваат со една рака. Токму заради тоа, Епл во новото софтверско надградување додало еднорачно пишување,...
Почетна // хај-тек // Категорија "мобилни"
Горе