УНИВЕРЗАЛЕН МАГНЕТСКИ USB-кабел за сите видови на модели на ТЕЛЕФОН: Наполнете го вашиот мобилен телефон двапати побрзо отколку со обичен полнач!

18 мај, 20200
MAGNET

Основниот уред што го претставува човекот во секојдневниот живот е мобилниот телефон. Покрај својата основна функција, на корисниците им нуди различни можности и употреба на сите видови на системи и апликации на кои трошиме многу време, а токму кога тоа најмногу ќе ни треба, се случува „најлошата“ работа – батеријата се испразнува.

Поради оваа причина, ќе го обожавате магнетниот USB-кабел. Погоден за сите модели на мобилни телефони и други паметни уреди, исклучително е практичен, долготраен и лесен за употреба.

Сè што треба да сторите е да вметнете соодветно продолжение во телефонот (не мора да го отстранувате, може да остане трајно во телефонот) и само да го приближите кабелот. За само еден момент, кабелот ќе се поврзе со продолжението благодарение на магнетот и ќе започне да го полни вашиот мобилен телефон. Благодарение на овој кабел, вашиот мобилен телефон ќе се наполни двојно побрзо отколку со обичниот кабел, кој исто така заштедува време и енергија.

LED индикаторот што се наоѓа на кабелот ќе се осветли и ќе светне кога се полни вашиот мобилен телефон. Овој LED индикатор го прави кабелот видлив дури и во темница.

Металниот влез заедно со најлонската армирана жица го прават овој кабел крајно издржлив и е отпорен на свиткување. Висококвалитетната алуминиумска легура што го обложува овој кабел го прави речиси неуништлив.

Кабелот доаѓа во комплет со три различни магнетни продлжетоци: Lighting (за Iphone), micro USB (за Android), USB-C (за понови уреди на Android).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris