Category: мобилни

leaving-your-phone-charging-e1515503306381.jpg
Aко веќе некое време го користите вашиот мобилен телефон, големи се шансите батеријата да не ви е издржлива како на почетокот. Тоа би можело да е последица од неизбежно редовно трошење, но делумно може да зависи и од вашите навики на полнење. Една од најштетните навики кои ја имаме сите е оставање на телефонот на […]

iphone-8-update-in-hand-logo-800x533-c-e1515497480107.jpg
Новиот Ајфон 8 Плус Х се доста поголеми од досегашните модели, што им создава проблем на некои корисници да пишуваат со една рака. Токму заради тоа, Епл во новото софтверско надградување додало еднорачно пишување, за да им ја олесни работата на корисниците. Откако корисникот ќе ја активира опцијата, копчињата се поместуваат на лево или на […]

samsung.jpg
Линијата на Samsung Galaxy O линијата се очекува во наредниот период, а спецификациите на првите два уреди од оваа линија се појавиле на интернет сајтот SamMobile. Сајтот тврди дека телефонот ќе го носи името Galaxy Grand On и Galaxy Mega On и дека би можело да се работи за верзиите Galaxy Mega и Grand моделите, […]

Blackphone-2-620x350.jpg
Антишпионски смартфон Blackphone 2 на швајцарската фирма Silent Circle (SC) е достапен во претпродажба. Овој телефон е со посилни перформанси од својот претходник, кој ќе овозможи на корисниците безбедност и анонимност. Смартфонот треба да се појави на пазарот во септември, а цената сеуште не е објавена. Blackphone 2 е направен за фирми и поединци, а […]

ZUI_Z1.jpg
Има многу работи што би ги сакале кај овој телефон. Кинески предводник на смарт телефоните кои ги прави Lenovo има Тип на USB Ц порт, голема батерија од 4.100 mAh, скенер на отпечатоци и атрактивна цена од 280 долари. Zuk ја воведе меѓународна верзија на уредот кој ќе дојде со комерцијална верзија на Cyanogen OS […]

Android.jpg
Google реши да го смали бројот на апликации во новите андроид телефони! Google ќе го намали бројот на задолжителни апликации на новите Android уреди и “bloatware” ќе стане помал проблем за многу корисници. Апликации кои се исфрлени од листата се: – Google Play Games – Google Play Books – Google+ i – Google Newsstand. Google […]

Rose-Gold-Apple-iPhone-6s.jpg.png
Apple наводно работи на iPhone модел за жените во розова боја. Ќе добиат ли жените свој iPhone? Само свој? Како што се чини, и тоа во две варијанти – iPhone 6S и iPhone 6S Плус, доколку верувате на Phonearena сајтот и неговите кинески извори. Розова iPhone е веќе во производството и ќе ги има истите […]

mobilen.jpg
Заборавете на роаминг, огромни телефонски сметки или лошиот интернет, со оваа апликација можете да праќате пораки без интернет било каде во светот. FireChat е совршена апликација за патување, бидејќи ви овозможува да праќате и примате пораки без интернет конекција благодарение на “мрежниот прием”. Во основа, системот работи со тоа што ви овозможува да комуницирате безжично […]

Telefoni-pobrzi-od-kompjuteri.jpg
Голем број на компјутери користат 64 битни процесори. Оваа технологија е присутна повеќе од 10 години кога се во прашање компјутерите, но наското ќе се најде и во нашите џепови. Новите процесори Tegra K1 Denver, Snapdragon 808, Samsung Exyno6 и Enyxos S се први со 64 битна архитектура, а баш тие ќе ги придвижуваат новите […]

samsung-galaxy.jpg
Компанијата Самсунг Електроникс го претстави уредот Галакси Алфа, кој воедно донесува и нов пристап во дизајнот. Најновиот Галакси смарт телефон поседува софистициран дизајн во рамката внимателно осмислен со компактно тело со метална рамка. Елегантен и практичен, Галакси Алфа претставува спој на стилот и најмодерната технологија. Со фокусот на елегантната естетика и компактна конструкција, Самсунг примени […]

ajfon.jpeg
Деновиве се појавиja фотографии од најновиот Ајфон 6 кој треба да се појави на пазарот на 9 септември 2014. Се претпоставува дека ќе се појави во две димензии, 4.7 инчи и 5.5 инчи – помалиот ќе биде првиот понуден. Точните спецификации сеуште не се познати, но за бојата се претпоставува дека ќе биде понуден во […]

Samsung-Galaksi-S4-copy.jpg
Најголем број на вируси го напаѓаат Андроид оперативниот систем. Сега е направен код кој ќе може да ги прати сите движења кои ќе ги направиме преку екранот. Ова е идеално решение за хакерите кои сакаат да ги украдат нашите лични податоци. Научникот Нил Хиндоч направил код кој ќе може да ги прати сите движења на […]

nov-den-novi-informacii-za-iphone-5s-i-iphone-5c.jpg
Паметниот телефон на Apple, iPhone 6, ќе ја има истата камера од 8 мегапиксели како и неговиот претходник. Apple ќе се фокусира на оптичката стабилизација и автофокусирањето, а не на зголемување на бројот на пиксели, пишува “China Post”. Овие информации ги откри неименуван извор од компанијата “Nomura Security”, а доказ за тоа се најновите документи […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris