Протекоа информации за спецификациите и цените на новите модели на iPhone

1 септември, 2020
61749732-iphone-11

Наскоро очекуваме претставување на два нови модели на iPhone 12 и два нови модели на iPhone 12 Pro, а спецификациите и цените на претстојните уреди веќе протекоа на Интернет.

Иако сè уште нема официјално соопштение од „Apple“, американската компанија би можела да претстави нови модели на своите паметни телефони веќе следната недела. Сите гласини досега велат дека за прв пат треба да претстави дури четири нови модели на iPhone – веќе се знае многу за нив (т.е. шпекулира), а вчера протекоа нови информации за спецификациите и цените на сите четири модели на Интернет кои треба да се појават на пазарот наскоро.

Веројатно најпопуларниот модел може да биде iPhone 12, а причината треба да биде цената од 699 долари за моделот со 128 GB меморија, или 799 долари за 256 GB меморија. IPhone 12 Max е поскап за 100 долари, а ќе биде достапен за 799/899 долари. Разликата меѓу двата модели ќе биде во големината на екранот – редовните дванаесет ќе имаат 5,4-инчен екран, додека моделот Max ќе има 6,1-инчен екран. Двата модели ќе имаат OLED екрани и две задни камери – класична резолуција од 12 MP и ултра-широка камера. Иако бројот на пратеници не може да се спореди со многу Android, „Tom`s Guide“ вели дека главната камера ќе има поголем сензор, што значи дека можеме да очекуваме уште подобри и подобри фотографии. Освен во големината на екранот, разликата помеѓу овие два модела треба да биде во изрезот, односно хардверскиот засек на екранот, кој треба да биде помал кај моделот од 5,4 инчи.

Почетната цена на моделот Pro треба да биде 999 долари за моделот од 6,1 инчи, додека iPhone 12 Pro Max ќе чини 1100 долари за основната верзија со 128 GB меморија. За моделот со најмногу меморија (512 GB) ќе мора да платите дури 1.400 американски долари.

Pro моделите треба да се разликуваат само по големината на екранот – Pro Max ќе биде најголемиот iPhone досега, со дијагонала на екранот од 6,7 инчи, а не е познато дали ќе има екрани со поголема брзина на освежување во споредба со обичните модели на iPhone 12. тие споменаа екрани од 120 Hz. Покрај главната камера од 12 MP и ултра-широката камера, овие два модела треба да имаат и телефото-камера и LIDAR. Камерите на моделите Pro исто така може да добијат неколку интересни опции како уште подобар ноќен режим, напредно намалување на бучавата, уште поголемо зумирање итн.

Сите четири модели ќе бидат напојувани од најновата генерација на процесори на Apple (A14 Bionic) и ќе имаат поддршка за 5G.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris