Самсунг повторно со проблеми со батеријата

11 јануари, 20180
000_st085

Очигледно батеријата на Самсунг им е најслабата алка. Сопствениците на Самсунг галакси 8, велат дека не можат да го наполнат својот телефон или повторно да го уклучат мобилниот ако им се испразни батеријата.

Самсунг го потврди овој проблем преку изјава каде рекле дека нема да видат во можност да коментираат дополнително, додека не ги соберат сите информации за телефоните и дека доколку корисниците имаат проблем, да ги контактираат во контакт центарот за д аим понудат помош.

Новиот Галакси Ноут 8, претставен во Њујорк, има камера со две леќи, анимирани пораки, проширено бележење на пораките, но никакви новитети за батеријата. Ова е втор проблем со батеријата на овој производител, откако неколку луѓе се изгореа од спонтано палење на лоши батерии. По ова, морале да ја прекинат цела серија на производство на Самсунг галакси ноут 7, проблем кој ги чинер 5.3 милијарди долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris