Универзален магнетен УСБ кабел за сите модели на телефони: Наполнете го мобилниот друпло побрзо отколку со обичен полнач

18 мај, 20200
Naslovna

Основниот уред што го претставува човекот во секојдневниот живот е мобилниот телефон. Покрај својата основна функција, на корисниците им нуди различни можности и употреба на сите видови на системи и апликации на кои трошиме многу време, а токму кога тоа најмногу ни треба, се случува „најлошата“ работа – батеријата е скоро при крај.

Поради оваа причина, ќе го обожавате магнетниот USB-кабел. Погоден за сите модели на мобилни телефони и други паметни уреди, тој е исклучително практичен, долготраен и лесен за употреба.

Сè што треба да сторите е да вметнете соодветно продолжение во телефонот (не мора да ја отстранувате наставката, може да остане трајно во телефонот) и само да го приближите кабелот. За само еден момент, кабелот ќе се поврзе со наставката благодарение на магнетот и ќе започне да го полни вашиот мобилен телефон. Благодарение на овој кабел, вашиот мобилен телефон ќе се наполни двојно побрзо отколку со обичниот кабел, кој исто така заштедува време и енергија.

LED индикаторот што се применува на кабелот ќе се осветли и ќе светне кога се полни вашиот мобилен телефон. Овој LED индикатор го прави кабелот видлив дури и во темница. Металниот влез заедно со најлонската армирана жица го прават овој кабел крајно издржлив и е отпорен на влечење и свиткување. Висококвалитетната алуминиумска легура што го обложува овој кабел го прави речиси неуништлива. Универзалните додатоци го прават вашиот уред отпорен на прашина, што го продолжува неговиот животен век. Самиот кабел содржи специјален паметен чип што го прави овој кабел целосно безбеден за батеријата на вашиот паметен уред.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris