Шарлиз потпиша за “Снежана” и “Хантсмен”

10 јануари, 20110
o-charlize-theron-to-play-snow-white-s-evil-queen

Шарлиз Терон сепак нема да ја видиме во проектот на Клинт Иствуд “FBI biopic J. Edgar”. Таа имаше време да одлучи, и сепак се реши да го стави својот потпис на договорите за “Снежана “и “Хантсмен”. Во меѓувреме кружат гласини дека таа го чека новото сценарио на Ридли Скот за “Елиен прекел”. Иако актерките Нуми Репеис и Гема Артертон веќе имаа средба со режисерот, сега се чека на Шарлиз да ја донесе одлуката дали ќе ја прифати улогата врз основа на новото сценарио. Но, 20th Century Fox сакаат големо име, што значи тие ја сакаат Шарлиз во овој филм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi