Сладолед со тајни состојки

19 јули, 20110
sladoled_sastojci_in

Подготовка:

Шеќерот и водата ставете ги на оган и загрејте за шеќерот да се растопи.

Ванилата изрендајте ја и заедно со кокосовото млеко додадете ја во садот на оган. Додадете го и исцедениот лимон.

Оставете на оган неколку минути со пивремено промешување, додека течноста не почне да зоврива. Тогаш тргнете ја од оган и оставете да се олади. Истурете ја смесата во садчиња или во кутија со капак и ставете ја во замрзнувач неколку часа.

Состојки:

  • 400мл кокосово млеко
  • 200-300мл кондензирано млеко
  • 1 литар вода
  • 100-200гр шеќер
  • 1 лимон
  • 1 стапче ванила

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit