Смарагдно зелена хит оваа сезона

26 јануари, 20110
ladies-emerald-vinnie-135659-1869_zoom

Дека смарагдната зелена е хит за оваа сезона, покажа и фактот дека поголем дел од убавиците на црвениот тепих, на доделувањето на Златен Глобус, беа облечени токму во оваа боја. Анџелина Џоли, Мила Кунис, Кетрин Зета Џонс и уште некои од актерките беа облечени во свечени тоалети со смарагдно зелена боја. За да бидете во тренд нема потреба да трошите многу пари, запазете само она што го купувате да биде во оваа боја. Одлично им стои особено на бринетите, но не значи дека и останатите ќе изгледаат помалку секси, сгзотично и атрактивно. Може слободно да ја комбинирате со други бои, а најмногу одговара во комбинација со црната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi