Тајсон стана татко по осми пат

26 јануари, 20110
tyson movie 170409

Поранешниот светски боксерки првак, Мајк Тајсон деновиве стана татко по осми пат. Неговата сопруга Лакиха Спајсер му роди здраво, машко дете. Близок пријател на Тајсон, изјавил дека тој е пресреќен за приновата во неговото семејство. Инаку со Лакиха, Тајсон има уште едно дете, две годишната ќерка Милан. Пред само 18 месеци, Тајсон преживеа огромна семејна трагедија, во која ја загуби четири годишната ќерка Ексодус. Девојчето се обесило на жица која висела на патеката за трчање. Нејзиното тело го пронашол седум годишниот брат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi