Топ 50 најдобри порно актерки – 3 дел.

21 јуни, 20112
0

40. Memphis Monroe

Memphis Monroe родена 23 Март 1985 година, во Њу Орлеанс, Луизијана.  Memphis е позната американска порно актерка. Детството го поминала во Луисвил, Кентаки.

Додека работела во “Hooters”, таа исто така и позирала за календарот на ресторанот. Кога наполнила  18 години, почнала да позира за голо моделирање, а во Април 2005 година таа веќе настапува во порно индустријата.

Во Мај 2005 година, Memphis позирала за порно списанието Hustler, каде по извесно време ја информирале дека ќе се појави на насловната страна во декемврискиот број(2005) на Hustler. Во Ноември 2005 година, Memphis потпишала ексклузивен договор со Hustler, станувајќи нивна втора девојка по Jessica Jaymes. Во Декември 2006 година таа повторно го обновува договорот со Hustler, но сепак нивната соработка завршува во Август 2007 година.

Награди:

2011 AVN Award  – Best All-Girl Group Sex Scene – Cheerleaders

 

39. Puma Swede

Johanna Jussinniemi  e роденa на 13 Септември 1976 година, таа е Шведско- Финска порно актерка, подобро позната под името Puma Swede, и идна танчерка. Името Puma го добила според спортскиот автомобил Ford Puma. Од 2005 година, па се до денес таа се има појавено во околу 120 порно филмови.

Puma Swede има финско потекло, таму се родени нејзините родители. Од 2004 година таа живее во Калифорнија, веќе во 2009 година се венча со порно актерот Keiran Lee, а најзина добра пријателка е познатата порно актерка Nikki Benz.

Puma Swede има работено како трговец на компјутери во Шведска, а подоцна и како модел, пред да се пресели во порно индустријата. Таа во почетокот снимала само лезбејски сцени, но првото деби во хардкор го има направено во 2005 година во филмот School of Hardcore во продукција на AntiInnocence Video , со кого имала склучено договор.

За Puma Swede е познато дека има глумено во филмот The 41-Year-Old Virgin, тоа е нејзиниот прв филм надвор од порно индустријата.

Награди:

2009 AVN Award nomination for Web Starlet of the Year

2009 XBiz Award nomination for Web Babe/Starlet of the Year

 

38. Gianna Michaels

Gianna Michaels е родена на 6 Јуни 1983 година, таа е позната американска порно актерка.
Michaels е родена во Сиетл, Вашингтон. Нејзината прва работа била во Dick’s Drive-In ресторан за правење хамбургери во Сиетл. Потоа работела во голо моделирање, што ја довело да проба и да сними голи фото сесии, а потоа и во порно индустријата. Таа, исто така има снимано порно филмови под псевдонимите  Becky и Gianna Rossi.

Michaels својата прва сцена со анален секс ја има во филмот Elegant Angel’s Big Wet Asses 15, кој својата премиера ја имал на 30 Јуни 2009 година.

Има и деби и надвор од порно индустријата, во хорор филмот Piranha 3-D

Награди:

2007AVN Award- Best Group Sex Scene,Video – a 12-person group scene in Fashionistas Safado: The Challenge

2007 FICEB Ninfa – Most Original Sex Sequence – a 12-person group scene in Fashionistas Safado

2007XRCO Award Best On-Screen Chemistry – Fashionistas: Safado

2008 AVN Award – Unsung Starlet of the Year

2008 AVN Award – Best Sex Scene in a Foreign-Shot Production – 10-person group scene in Furious Fuckers Final Race.

2008 AVN Award – Best All-Sex Release – G for Gianna.

 

37. Alanah Rae

Alanah Rae е родена на 9 Февруари 1988 година во Фехолд, Њу Џерси. Таа е позната американска порно актерка. Во летото 2008 година Alanah почнува да се појавува на сајтови за возрасни како девојка со природно големи гради B-cup. Во Јануари 2009 година нејзините гради стануваат D, а до средината на 2009 година веќе DD.

Alanah во моментов живее во Студио Сити во Лос Анџелес.

Награди:

2011 AVN Awards – Female Performer of the Year

 

36. Gina Lynn

Gina Lynn  е родена во Taњa Меркадо на 15 Февруари  1974 година. Lynn е порториканска порно актерка.
Lynn израснала во Џексон Тауншип во Њу Џерси.

Во 1997 година позирала за магазинот Chéri, но и за други машки списанија. Првото деби во порно индустријата го има направено во 2001 година за продукцијата Pleasure Productions. Во 2009 година продолжува да снима филмови за истата компанија, но и за својата Gina Lynn Productions.

Lynn се има појавено во спотот на Eminem, “Superman”, како и во Vinnie Paz’s Keep Movin’, потоа во филмовите Analyze That и MingHags. Lynn имала и кратка улога како стриптизета во 2004 година во серијата The Sopranos.

Награди:

2005 AVN Awards -Best Gonzo Release for Gina Lynn’s Darkside

2008 F.A.M.E  Awards : Favorite Ass

2010AVN Hall of Fame inductee

 

 

 

2 comments

 • Brzi

  22 јуни, 2011 at 15:41

  Vo Skopje moze nema da najdes, no vo Bugarija sigurno

  Reply

 • Dime

  22 јуни, 2011 at 15:39

  Kakvi seks masini se ovie, lelelleeeeeeeee

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma