Топ 50 најдобри порно актерки – 9 дел.

12 јули, 20110
jenna jameson

10. Jayden Jaymes

Jayden Jaymes , вистинско име Michele Lee е родена на 13 Февруари 1986 година во Инланд Калифорнија, САД, таа е позната американска порно актерка, егзотична танчерка и модел. Во текот на својата кариера има снимено 174 порно филмови, но се има појавено и во меинстрим филмови.

Jaymes својата кариера ја започнала во 2006 година, и веќе 2007 година била позната како примадона во порно индустријата, што не и се допаднало на Jaymes за нејзиниот имиџ и одлучила да го отпушти својот агент поради таа репутација, подоцна и покренала тужба против агентот.

Jaymes направила кратка пауза и повторно се вратила во порно индустријата но сега со друг менаџер, и за кратко време потпишува договори со познати продукциски куќи од порно индустријата, за кратко време кариерата веќе и била во подем.

Во 2011 година потпишала договор со компанијата Topco Sales за производство на еротски помагала потпишани со нејзиното име.

Перфектните гради и убавиот задник Jaymes ја прават една од најубаво градените актерки во порно индустријата.

Во нејзиниот љубовен живот таа е поврзана со имиња како гитаристот Dave Navarro, UFC борачот Chuck Liddell, NFL играчот Donovan McNabb, таа била и во врска со пејачот Travis McCoy, но тој тоа го негирал затоа што не сакал да ја наруши неговата репутација.

Jaymes  моментално има своја компанија Blacklisted Entertainment со која работи порно сајтови за возрасни но во поновои време снима и филмови.

 

Награди:

2009 AVN Award – Nominee – Best New Starlet

2009 NightMoves – Winner – Best New Starlet – Fan Choice

2010 AVN Award – Nominee – Best New Web Starlet – www.JaydenJaymesXXX.com

2010 AVN Award – Winner – Best Group Sex Scene – 2040

2010 AVN Award – Nominee – Best Tease Performance – Curvy Girls 4

2010 AVN Award – Nominee – Best All Girl Three-Way Sex Scene – Sweet Cheeks 11

2011 AVN Award – Nominee – Best Tease Performance – Jayden Jaymes Unleashed

2011 AVN Award – Nominee – Best All Sex Release – Jayden Jaymes Unleashed

2011 AVN Award – Nominee – Best Web Premiere – PUBA Real Life: Jayden Jaymes

 

9. Phoenix Marie

Phoenix Marie е родена на 21 Септември 1981 година во Голден Валеј, Аризона, САД, таа е позната американската хардкор порно ѕвезда и “Penthouse Pet “. Денес таа живее и работи во Лос Анџелес, Калифорнија, САД.

Нејзината кариера во порно индустријата започнува сосема случајно во 2006 година. Phoenix била излезена со своето друштво во ноќен клуб, тогаш и пришол газдата на клубот и и предложил да ја запознае со локален агент кој работел во порно индустријата, за кратко време убавата Phoenix влегува во порно индустријата. Таа признала дека на почетокот и било тешко да се привикне бидејќи таа по природа не била толку слободна и наметлива личност но со тек на време работите си легнале на место.Од 2007 година па се до денес Phoenix се има појавено во повеќе од 200 порно филмови, и работено за многу познати продуцентски куќи од порно индустријата. Phoenix исто така соработува и со порталите за возрасни Beng Bros и Brazzers.

Нејзино хоби е возење на мотори и има колекција на неколку модели на Harley Davidson.

 

Награди:

2010 : AVN Award (nominée)

Best Anal Sex Scene, “Ass Worship 11” (2009) with Criss Strokes

Unsung Starlet of the Year

Web Starlet of the Year

2010 Fans of Adult Media and Entertainment Award – Best Ass

2010 Fans of Adult Media and Entertainment Award – Best Anal starlet

 

 

8. Tori Black

Tori Black е родена на 26 Август 1988 година во Сиетл, Вашингтон, САД. Таа е позната американска порно актерка. Нејзината кариера започнала во 2007 година и оттогаш има снимено повеќе од 200 филмови. Таа била и “Penthouse Pet”за месец  Декември 2008 година.
Tori својата прва сцена со анален секс ја има во 2009 година во филмот Interactive Sex with Tori Black, потоа следат филмовите “Tori Black is Pretty Filthy” , и неговото продолжение “Tori Black is Pretty Filthy 2” и еден од поистакнатите нејзини филмови The Brotherload.
Tori Black е првата личност во историјата која победила во две номинации за AVN Female Performer of the Year Award, освојувајќи во 2010 и во 2011 година. Во 2010 година таа била прогласена од страна на магазинот Maxim за една од 12 најдобри порно актерки, а во 2011 година била прогласена од страна на CNBC, како една од 12 најпопуларни порно ѕвезди во Светот. Понови остварувања на Tori се филмовите Catwoman подициран од страна на Vivid Entertainment’s  и порно-пародијата Batman XXX.

 

Награди:

2009 CAVR Award – Hottie of Year

2009 XRCO Award – Starlet of Year

2009 FAME Award – Favorite Rookie Starlet

2010 CAVR Award – Star of the Years

2010 AVN Award – Female Performer of the Year

2010 AVN Award – Best All-Girl Couples Sex Scene – Field of Schemes 5

2010 AVN Award – Best All-Girl Three-Way Sex Scene – The 8th Day

2010 AVN Award – Best Tease Performance – Tori Black Is Pretty Filthy

2010 AVN Award – Best Threeway Sex Scene – Tori Black Is Pretty Filthy

2010 XBIZ Award – Female Performer of the Year

2010 XRCO Award – Female Performer of the Year

2010 F.A.M.E. Award – Favorite Female Starlet

2011 AVN Award – Best Oral Sex Scene – Stripper Diaries

2011 AVN Award – Best POV Sex Scene – Jack’s POV 15

2011 AVN Award – Best Sex Scene in a Foreign-Shot Production – Tori Black Nymphomaniac

2011 AVN Award – Female Performer of the Year

2011 XBIZ Award – Porn Star Site of the Year – ToriBlack.com

2011 XRCO Award – Female Performer of the Year

 

 

7. Aletta Ocean

Aletta Ocean e родена на 14 Декември 1987 година, таа е позната унгарско-американска  порно актерка. Во 2006 година Ocean освојува прво место во натпревар за убавина, тоа и овозможува подоцна да работи и како модел. Веќе во 2007 година влегува во порно индустријата и го снима нејзиниот прв филм Lesbian First Timers. За кратко време Ocean има снимано и за познатите продукции како New Sensations и Evil Angel, и позирано за магазините Penthouse и за унгарскиот Playboy. Таа е исто така е позната по убавите зелени очи и бујните гради. Ocean припаѓа во групата актерки кои без проблем снимаат разновидни сцени, од харкор, ганбенг до анален секс, лезбејски сцени и др. Во Јануари 2010 година Ocean направила хируршка интервенција за зголемување на нејзините гради.

Награди:

2010 AVN Awards for Female Foreign Performer of the Year

2010 AVN Awards Best Sex Scene in a Foreign-Shot Production (Dollz House)

 

 

6. Jenna Jameson

Jenna Jameson е родена на 9 Април 1974 година во Лас Вегас, Невада, САД. Таа е со сигурност една од најпознатите порно актерки на сите времиња. Позната уште како “Кралица на порното”. Денес таа повеќе не снима порно филмови.  Нејзината кариера започнува во 1993 година со снимање на еротски видеа, но работела и како стриптизета и модел.

Од 1996 година Jenna успеала да ја освои наградата за нов “интерпретатор” во порно индустријата, награда доделена од страна на трите најголеми порно организации. Оттогаш таа има освоено повеќе од 20 порно награди и има почесно место во AVN Куќата на славните во порно ѕвезди.
Во 2000 година Jenna ја основа компанијата ClubJenna заедно со Jay Grdina, за кого таа подоцна се омажила но набргу и се развела. Во почетокот Jenna изработувала порно сајтови за други ѕвезди од порно индустријата, но бизнисот го проширила и во снимање сексуално експлицитни видеа во 2001 година. Првиот таков филм, Briana Loves Jenna (со Briana Banks), бил награден во 2003 година од AVN како најдобро продаван и најдобро изнајмуван порнографски наслов за 2002 година. До 2005 година, компанијата ClubJenna заработила приходи од 30 милиони американски долари снимајки реклами , сајтови и порно филмови. На телевизискиот канал Playboy TV , Jenna  го има снимено нејзиното ријалити шоу Jenna’s American Sex Star каде познати порно актерки се натпреваруваат за договор со нејзината компанија ClubJenna.

Jenna, исто така, била присутна и во мејнстрим поп културата, почнувајќи во 1997 година со мала улога во филмот на Хауард Стерн, Private Parts. Подоцна редовно била гостин во неговото шоу. Други остварувања се во 2002 година за позајмување глас во анимираната телевизиска комедија Family Guy, и во 2003 со улога во серијата Mister Sterling.  Во 2004 година ја издава својата автобиографија How to Make Love Like a Porn Star, а во 2008 глуми во хорор комедијата Zombie Strippers. Jenna ја разгледала можноста покрај актерската да се испроба и во музичкита кариера со претставата на Бродвеј Rock of Ages.

 

Награди:

1995 The X-Rated Critics Organization XRCO Award for Starlet of the Year (presented in 1996)

1996 Hot D’Or Best New American Starlet, Best American Actress

1996 AVN Best New Starlet Award, AVN Awards for Best Actress (Video) – Wicked One, Best Couples Sex Scene (Film) – Blue Movie (with T.T. Boy)

1996 Fans of X-Rated Entertainment (FOXE) Video Vixen

1997 AVN Award for Best Couples Sex Scene (Film) – Jenna Loves Rocco (with Rocco Siffredi), Best Couples Sex Scene (Video) – Conquest (with Vince Vouyer)

1997 Hot D’Or for Best American Actress

1997 FOXE Female Fan Favorite

1998 AVN Award for Best All-Girl Sex Scene (Film) – Satyr (with Missy)

1998 Hot D’Or for Best American Actress – Sexe de Feu, Coeur de Glace

1998 FOXE Female Fan Favorite

1999 Hot D’Or for Best American Movie – Flashpoint

2003 AVN Award for Best All-Girl Sex Scene (Video) – I Dream of Jenna (with Autumn and Nikita Denise)

2003 G-Phoria Award for Best Female Voice Performance – Grand Theft Auto: Vice City

2003 XRCO Award for Best Girl/Girl scene – My Plaything: Jenna Jameson 2 (with Carmen Luvana) (presented August 19, 2004)

2004 AVN Award for Best Interactive DVD – My Plaything: Jenna Jameson 2 (Digital Sin)

2004 XRCO Hall of Fame, XRCO Award for Mainstream’s Adult Media Favorite – for How to Make Love Like a Porn Star: A Cautionary Tale (tied with Seymore Butts for Family Business) (presented June 2, 2005)

2005 AVN Award for Best Actress (Film) – The Masseuse, Best All-Girl Sex Scene (Film) – The Masseuse (with Savanna Samson), Best Couples Sex Scene (Film) – The Masseuse (with Justin Sterling)

2006 AVN Hall of Fame, AVN Awards for Best Supporting Actress (Film) – The New Devil in Miss Jones, Best All-Girl Sex Scene (Film) – The New Devil in Miss Jones (with Savanna Samson), Crossover Star of the Year

2006 F.A.M.E. Awards for Hottest Body, and Favorite Adult Actress

2006 Temptation Hall of Fame, Temptation Awards for Best Supporting Actress (Film) – The New Devil in Miss Jones, Best All-Girl Sex Scene (Film) – The New Devil in Miss Jones (with Savanna Samson), Temptress of the Year

2006 Added to Adult Star Path of Fame in Edison, New Jersey.

2006 XBIZ Award Businesswoman of the Year

2007 AVN Award for Crossover Star of the Year

2007 F.A.M.E. Award for Favorite Performer of All Time

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit