Труење со чад од запалена голема количина на чили

26 јануари, 20110
red-chili

Во Финска четири лица биле однесени во болница, како резултат на гушење од чад, предизвикан од запалена, голема количина на чили. Спасувачките екипи во зградата влегувале со гас маски, бидејќи мирисот што излегувал од станот бил неподнослив. Невнимателната жена во печката била ставила голема количина на чили, која се запалила и јакиот мирис почнал да се шири по целата зграда. Од несреќниот случај настрадале четири лица кои веднаш биле хоспитализирани. За среќа, жената, сопственичка на станот успеала да побегне со своето дете од балконот, па ја избегнале можната несреќа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi