Вештачките заби го издале за бројните криминални дела

7 февруари, 20110
denture3

Полицијата во Сакраменто, во петокот го уапсила Џејмс Браун бидејќи предизвикал тешка сообраќајна несреќа. Тој се судрил со друг автомобил,  и при тоа побегнал од местото. Очевидци го дале токму неговиот опис. Но, полицијата ја потврдила неговата поврзаност со извршеното дело токму поради неговите вештачки заби. При силниот удар, неговите заби излетале и завршиле на задното седиште. Подоцна било утврдено дека и колата со која тој управувал била украдена. Инспекторите изјавиле дека Браун има историја на бегства за сторени прекршоци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi