Во Британија бираат пол на бебето за 14.000 фунти

15 февруари, 20110
charl kingsland

Водечки гинеколог од Велика Британија, Чарл Кингсланд е обвинет за нелегална работа. Тој е клинички директор на најголемиот оддел за плодност и поранешен инспектор за заштита на бременостите, кој сега извршува криминал. Бидејќи одбирањето на полот на бебето, е нелегална постапка во Велика Британија, тој своите пациенти ги праќал во Кипар и при тоа ја наплаќал оваа услуга дури 14.000 фунти, што е неколку пати поскапо од редовната цена. При тоа од своите пациенти барал да не го споменуваат неговото име. Сега властите во Британија започнуваат постапка против докторот откако оваа вест ја објави Дејли Мејл.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma