За добро здравје, една чаша пиво

16 јануари, 20110
pivo

Една нова студија откри дека пијалокот ги нуди истите бенефиции како виното. Љубителите на пиво, може слободно да се радуваат бидејќи пијат здрав напиток, се разбира доколку тоа е во умерени количини. Пивото содржи фолна киселина, витамини, железо. Студија спроведена на 1249 мажи и жени, постари од 57 години, откри дека оние кои пиеле вино редовно и во умерени количини, на пример една мала чаша дневно, имале помал ризик од дијабетис и висок крвен притисок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi